Fjaðrárgljúfur

Fjaðrárgljúfur

Tajemniczy, poszarpany kanion rzeki Fjaðra zaprasza na krótki objazd islandzką obwodnicą nr 1. Strome ściany kanionu, o wysokości do 100 metrów, zanurzają się w głębiny raczej dyskretnie pośród bujnego zielonego pofałdowanego krajobrazu.

Porównaj ceny wynajmu samochodów - Islandia

Rzeka wije się dziko wzdłuż dna kanionu, a postrzępione skały wyglądają niemal niesamowicie. Kanion o długości 2 km jest jednym z najdłuższych we wschodniej Islandii.

Wzdłuż całej wschodniej krawędzi wije się szlak turystyczny z kilkoma platformami widokowymi. Dno kanionu jest jednak niedostępne.

Jak się tam dostać?

Fjaðrárgljúfur znajduje się około 3,5 km od głównej drogi nr 1, z której dobrze utrzymana droga przejezdna dla wszystkich rodzajów samochodów prowadzi do parkingu na skraju kanionu.

Najbliższa miejscowość to Kirkjubæjarklaustur, oddalona o 7 km, gdzie można zatrzymać się w kilku pensjonatach.

Szukaj zakwaterowania - Kirkjubæjarklaustur

Kanion leży pomiędzy turystycznymi obszarami Skaftafell i najbardziej wysuniętą na południe wioską Islandii , Vík í Mýrdal.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Islandia.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.