Sólheimajökull

Sólheimajökull

Sólheimajökull to najbliższy Reykjavikowi, łatwo dostępny, duży lodowiec i popularny przystanek na obwodnicy. Sólheimajökull ma 8 km długości i jest najdłuższym jęzorem lodowca Mýrdalsjökull.

Porównaj ceny wynajmu samochodów - Islandia

Możesz spacerować wokół jeziora, które jest utworzone przez topniejący lodowiec, i chodzić po twardym gruncie do poziomu końca jęzora lodowca, skąd można podziwiać wspaniałe widoki na lodowiec.

Bezpośrednie wejście na lodowiec bez przewodnika nie jest możliwe, ale istnieje kilka agencji, które oferują wycieczki (w tym wypożyczenie sprzętu) po lodowcu Sólheimajökull i jaskiniach lodowych. Ceny wahają się od 14 000 isk, a wycieczki trwają zazwyczaj od 2 do 4 godzin. Piesze wycieczki po lodowcu Sólheimajökull są oferowane przez Adventures.com.

Jak się tam dostać?

Lodowiec jest bardzo łatwo dostępny samochodem, do jeziora prowadzi asfaltowa droga (nr 221), która skręca z głównej obwodnicy nr 1, 3 km dalej.

Z Reykjaviku Sólheimajökull znajduje się w odległości 165 km (patrz mapa trasy) i można go idealnie połączyć z przystankiem przy pobliskim wraku samolotu DC-3, plaży Reynisfjara lub wodospadzie Skógafoss.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Islandia.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.