Wenecja w pigułce

Wenecja

Miasto na lagunie, zbudowane niemal w całości na wodzie, przyciąga głównie dzięki setkom kanałów wodnych zastępujących normalne ulice, romantycznym wąskim deptakom, mostom, monumentalnym kościołom, pałacom i oczywiście kultowym gondolom - tradycyjnym łodziom, bez których Wenecja nie mogłaby się obejść.

Dziś do Wenecji można dotrzeć drogą lądową i kolejową, a napływ turystów jest często ogromny. Możesz być jednak pewien, że nawet w niewielkiej Wenecji zawsze znajdziesz zakątek, w którym będziesz zupełnie sam. Czy to w krętych uliczkach i kanałach centrum, na plażach Lido di Venezia, czy na mniejszych wyspach rozrzuconych po lagunie weneckiej i połączonych z centrum liniami łodzi.

10 najlepszych hoteli w Wenecji

Wenecja, choć może czasami przesadnie rozreklamowana, zasługuje na co najmniej jedną wizytę w życiu. Jeśli wiesz, jak to zrobić, zawsze znajdziesz swoje ulubione miejsce.

Od 2024 r. wjazd do miasta jest płatny. Szczegółowe informacje na temat opłat za wjazd do Wenecji można znaleźć w rozdziale poświęconym opłatom za wjazd.

Ludność Kraj Nazwa Włoski / Angielski Strefa czasowa
257 000
(60 000 w historycznym centrum)
Włochy

Venezia / Venice

UTC +1

Więcej wskazówek dotyczących odwiedzania Wenecja

Niezależnie od tego, czy odwiedzasz Wenecja po raz pierwszy, czy wielokrotnie, zapoznaj się z naszymi przydatnymi wskazówkami i rekomendacjami: