Islandia - internet i gniazdka

Maskonur grubozębny

Dowiedz się, czy podczas podróży do Islandii będziesz potrzebować adaptera do gniazdka elektrycznego lub jak szeroko dostępny jest internet i sygnał komórkowy.

Wyszukiwanie zakwaterowania na Islandii

Elektryczność i gniazdka

Sieć elektryczna w Islandii działa z częstotliwością 50 Hz i napięciem końcowym 220 V. Napięcie i system gniazd są takie same jak w innych krajach skandynawskich.

Gniazdka i wtyczki w Islandii są typu C lub F z dwoma okrągłymi otworami. Gniazdo typu F ma również dwa paski uziemiające. Większość krajów Europy kontynentalnej używa identycznych gniazdek, więc podróżni nie będą potrzebować adaptera.

Z drugiej strony, prawdopodobnie będziesz potrzebować adaptera podczas podróży z Ameryki, Wielkiej Brytanii lub Azji.

  • Gniazda - C i F
  • Napięcie - 220 V
  • Częstotliwość - 50 Hz

.

Internet

Chociaż Islandia nie jest częścią UE, dane mobilne będą nadal działać bez dodatkowych opłat. Zasięg Internetu na Islandii jest bardzo dobry we wszystkich większych miastach i wokół nich (co najmniej ponad 500 mieszkańców).

Istnieją jednak duże obszary Islandii, które są słabo zaludnione lub całkowicie opuszczone, gdzie nawet sygnał komórkowy nie działa.

Publiczne sieci Wi-Fi są dostępne w zdecydowanej większości hoteli i pensjonatów, a także w prawie wszystkich restauracjach, centrach handlowych i atrakcjach turystycznych.

Jeśli jesteś spoza UE, uzyskaj islandzki e-sim do transmisji danych szybko i łatwo w Internecie airalo.com.

Dzwonienie

W Islandii obowiązują te same zasady dzwonienia do operatorów komórkowych z UE i Wielkiej Brytanii, jak w przypadku połączeń krajowych.

Będziesz więc mógł dzwonić do domu z Islandii po takich samych cenach i taryfach, jak w domu, jeśli mieszkasz w UE lub Wielkiej Brytanii. Nie oczekuj żadnych dodatkowych opłat roamingowych podczas podróży na Islandię.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.