Islandia - jak się tu dostać

Maskonur grubozębny

Zasadniczo istnieją tylko dwa sposoby, aby dostać się na Islandię - własnym samochodem połączonym z promem lub samolotem.

Samolotem na Islandię

Podróż samolotem prawie zawsze odbywa się przez międzynarodowe lotnisko Keflavík KEF. Okazjonalne sezonowe loty letnie latają również na lotnisko Akureyri AEY na północnym wybrzeżu.

Istnieją bezpośrednie loty na Islandię z wielu miast w Europie, Kanadzie i USA.

Ceny biletów są tradycyjnie najwyższe w sezonie letnim, ale zimą mogą być naprawdę tanie.

Znajdź loty do Islandii

Następujące linie lotnicze latają głównie na lotnisko Keflavik:

  • Icelandair - szeroka siatka połączeń do wszystkich większych miast w Europie, USA i Kanadzie.
  • PLAY - islandzki tani przewoźnik oferuje tanie bilety do miejsc docelowych w Europie oraz kilku miast w USA i Kanadzie.
  • Wizz Air - tanie loty do miast w Europie Środkowej i Wschodniej
  • easyJet - tanie loty do Wielkiej Brytanii lub Włoch
  • Jet2.com - częste loty do wielu miast w Wielkiej Brytanii.

Bezpośrednie loty na Islandię oferują również Delta, British Airways, Air Baltic, Lufthansa, Transavia, Air Greenland i wiele innych.

Prom na Islandię

Jeśli zdecydujesz się podróżować własnym samochodem, będziesz mógł zaoszczędzić na transporcie po Islandii. Przygotuj się na długą podróż.

Podróż promem z Danii na wschodnie wybrzeże Islandii trwa 45 godzin i odbywa się raz w tygodniu. Popłyniesz przez Wyspy Owcze, gdzie możesz zrobić przystanek. Warto kupić bilet na prom z dużym wyprzedzeniem.

Jedynym regularnie kursującym promem na Islandię z Europy jest Smyril Line. Połączenie realizowane jest zazwyczaj statkiem o nazwie MS Norröna. Płynie on z duńskiego portu Hirtshals do islandzkiego portu Seyðisfjörður na wschodzie wyspy.

Ceny różnią się znacznie w zależności od sezonu i na przykład w styczniu są ponad dwukrotnie tańsze niż w lipcu czy sierpniu.

W przypadku niektórych firm przewozowych płaci się tylko za samochód, niezależnie od liczby pasażerów. Smyril Line pobiera jednak osobne opłaty za samochód i pasażera.

  • Czas rejsu: 45 godzin
  • Częstotliwość: raz w tygodniu (do dwóch razy w tygodniu w okresie wakacyjnym)
  • Cena z samochodem i 2 pasażerami w jedną stronę: od 200 eur do 480 eur (różni się w zależności od sezonu)

Bilety powrotne nie są sprzedawane ze zniżką i są po prostu dwukrotnie droższe niż bilet w jedną stronę.

Rezerwację online i dalsze informacje można znaleźć na stronie smyril-line.com.

Należy pamiętać, że z portu Seyðisfjörður nie kursuje transport publiczny, a najbliższa wypożyczalnia samochodów znajduje się w oddalonym o 30 km Egilsstadir. Podróż promem jest szczególnie odpowiednia, jeśli chcesz podróżować po Islandii samochodem.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.