Majorka w pigułce

Cala Gat

Majorka leży na południowym wschodzie hiszpańskiego wybrzeża i jest największą z Balearów, do których należą między innymi Ibiza, Minorka i Formentera. Nie bez powodu ta największa hiszpańska wyspa nazywana jest "perłą Hiszpanii".

Choć dla wielu osób Majorka nieodłącznie kojarzy się z czystym, błękitnym morzem i niezliczoną ilością pięknych plaż, ma ona do zaoferowania o wiele więcej. Zimą cała wyspa spowita jest upojnym zapachem i drobnymi kwiatami drzew migdałowych i pomarańczowych, podczas gdy wiosną można cieszyć się wciąż na wpół pustymi drogami rowerowymi lub złapać pierwsze promienie na polach golfowych.

Z kolei jesień to pora roku, w której zbierane są migdały, oliwki i winogrona, a na całej wyspie można znaleźć niezliczone uroczystości na tę cześć, z lokalnymi produktami, hiszpańskimi strojami i typową muzyką. Krótko mówiąc, Majorka ma coś do zaoferowania przez cały rok.

Wyspa Majorka ma powierzchnię 3 648 kilometrów kwadratowych, około 110 kilometrów długości i od 60 do 90 kilometrów szerokości. Sam rozmiar wyspy oznacza, że można się na niej bawić przez dowolnie długi czas. Zabytki historyczne i atrakcje przyrodnicze zachwycą miłośników eksploracji, a setki plaż zachwycą entuzjastów klasycznych wakacji pływackich.

Więcej wskazówek dotyczących odwiedzania Majorka

Niezależnie od tego, czy odwiedzasz Majorka po raz pierwszy, czy wielokrotnie, zapoznaj się z naszymi przydatnymi wskazówkami i rekomendacjami: