Antigua i Barbuda
Antigua i Barbuda

Wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą na Antigua i Barbuda

Long Bay

Krystof Hajek zaktualizowany 25. 1. 2024
Long Bay

Plaża w Long Bay jest jedną z najpopularniejszych na wschodzie Antigui, a także jedną z najbardziej tętniących życiem, z wieloma udogodnieniami, dobrymi warunkami do uprawiania sportów wodnych i nurkowania z rurką.

Antigua - 10 najtańszych hoteli na booking.com

Long Bay jest częściowo otoczona kurortami, ale jako jedyna plaża w tej części wyspy jest również łatwo dostępna dla ogółu społeczeństwa.

Kąpielisko i udogodnienia plażowe

Na plaży Long Bay można spodziewać się drobnego białego piasku i stopniowego wejścia do przeważnie spokojnego morza. Z długością 250 metrów, Long Bay jest jedną z najdłuższych plaż na Antigui i jest jedną z najbardziej zatłoczonych plaż na wyspie ze względu na dużą liczbę odwiedzających.

Wschodnia część jest otwarta dla publiczności bez ograniczeń, gdzie można wypożyczyć zestaw leżaków i parasol za około 20 USD, a także skorzystać z kilku małych zaimprowizowanych stoisk z przekąskami i pamiątkami. Można również wypożyczyć kajak lub opłacić wycieczkę łodzią po zatoce Long Bay.

Zachodnia część plaży jest zarezerwowana dla ośrodka hotelowego. Chociaż zgodnie z prawem każdy ma dostęp, usługi świadczone na plaży są ograniczone tylko do gości hotelowych.

.

Snorkeling w Long Bay

Plaża jest uważana za jedną z najlepszych do snorkelingu na Antigui, zwłaszcza na jej zachodnim krańcu, gdzie piaszczyste dno przechodzi w chropowate rafy.

Podwodne życie jest tu bogate i łatwo dostępne z plaży, ale Galleon Beach lub Deep Bay są jeszcze lepszymi miejscami do odkrywania świata pod powierzchnią.

.

Zakwaterowanie przy plaży

Zakwaterowanie w Long Bay koncentruje się tylko w dwóch bardziej luksusowych kurortach, które są jednymi z najbardziej znanych na Antigui:

Życie w Long Bay jest odpowiednie dla tych, którzy lubią wygodę kurortów, spokój bardziej zacisznych obszarów, ale także liczne usługi na plaży.

Transport do Long Bay

Jedynym sposobem dotarcia na plażę jest samochód. Konieczne jest przejechanie przez całą wioskę Willikies i kontynuowanie jazdy drogą asfaltową praktycznie do końca. Najlepiej podążać za znakami do Pineapple Beach Club, które zaprowadzą Cię praktycznie do samej plaży, gdzie znajduje się niewielki bezpłatny parking.

Zarezerwuj samochód na lotnisku Antigua

Jeśli zrobi się tłoczno, nie ma problemu z zatrzymaniem się w dowolnym miejscu wzdłuż drogi.

Nie ma autobusu do Long Bay; linia 33 kończy się około 2,5 km od plaży. Możesz więc korzystać tylko z taksówek i współdzielonych taksówek, które kosztują więcej niż cena jednodniowego wynajmu samochodu z St. John's.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.