Antigua i Barbuda w pigułce

Antigua i Barbuda

Antigua i Barbuda to piękne miejsce o nieograniczonych możliwościach z mnóstwem niesamowitych plaż na każdy dzień roku. Nierówna linia brzegowa tworzy magiczne zatoczki, małe plaże i długie płaskie piaszczyste odcinki. Tutejsze plaże należą do najbardziej fotogenicznych na Karaibach.

Zarezerwuj najlepszy hotel przy plaży na booking.com

Możesz skorzystać z luksusowych ośrodków hotelowych z pełnym wyposażeniem, a także mniejszych pensjonatów w cichych miasteczkach. Antigua i Barbuda to kraj dobrze przygotowany na przyjęcie turystów, a w każdym miasteczku znajdziesz co najmniej podstawowe udogodnienia potrzebne podczas pobytu.

Jak sama nazwa wskazuje, kraj ten składa się z dwóch wysp. Większa wyspa, Antigua, jest domem dla zdecydowanej większości populacji i zdecydowanie największej liczby turystów.

Osierocona Barbuda jest tylko nieznacznie mniejsza od Antigui, ale mieszka tu tylko około 1% populacji. Barbuda jest płaska z pięknymi i całkowicie pustymi plażami. Jednocześnie, z jedynie najskromniejszymi udogodnieniami, poruszanie się po wyspie jest praktycznie niemożliwe bez wcześniejszego przygotowania.

Populacja Obszar Nazwa w języku angielskim Strefa czasowa
100 800 442 km2
14. najmniejszy na świecie
Antigua and Barbuda UTC -4
(nie obowiązuje na przemian czas letni i czas zimowy)

Więcej wskazówek dotyczących odwiedzania Antigua i Barbuda

Niezależnie od tego, czy odwiedzasz Antigua i Barbuda po raz pierwszy, czy wielokrotnie, zapoznaj się z naszymi przydatnymi wskazówkami i rekomendacjami: