Deep Bay

Deep Bay

Stosunkowo szeroka, ale chroniona zatoka ze spokojnymi wodami, piękną plażą, świetnymi warunkami do nurkowania z rurką i historyczną fortecą. To Deep Bay, jedno z najlepszych miejsc do pływania na Antigui.

Zarezerwuj nocleg na Antigua na booking.com

Podczas gdy południowa część plaży jest bardziej zatłoczona ze względu na sąsiedni ośrodek hotelowy, północna część jest wyjątkowo cicha, a także ma dużo cienia z dojrzałych drzew.

Pływanie i udogodnienia plażowe

Deep Bay wita turystów krystalicznie czystą wodą i stopniowym wejściem do morza. Powierzchnia plaży składa się z drobnego białego piasku, który może zamienić się w kamyki na skraju brzegu i wody.

Woda jest bardzo spokojna ze względu na zatokę, dzięki czemu pływanie jest bezpieczne.

Większość plaży jest całkowicie pozbawiona udogodnień, tylko na najbardziej wysuniętym na południe krańcu znajduje się drogi bar i leżaki dla gości hotelowych. Zaletą są dojrzałe drzewa i krzewy tuż przy plaży, które zapewniają naturalny cień.

.

Snorkeling w Deep Bay

Zatoka ta jest jednym z najlepszych miejsc do snorkelingu na całej wyspie Antigua, ustępując jedynie Galleon Beach na południu, gdzie oprócz obfitego życia podwodnego, wrak zatopionego statku może zająć pierwsze miejsce.

Najbogatsze życie podwodne jest z pewnością w północnej części Deep Bay wzdłuż nierównych raf.

Zakwaterowanie przy plaży

Deep Bay znajduje się w bardziej odległej zachodniej części wyspy i nie ma tu żadnych hoteli poza luksusowym kurortem Royalton Antigua *****. Najbliższe inne zakwaterowanie można znaleźć w głównym mieście St. John's.

Transport do Deep Bay

Plaża nie jest dostępna inaczej niż samochodem lub taksówką. Południową część zajmuje duży ośrodek hotelowy, przez który można dojść do plaży, ale nie samochodem.

Zarezerwuj samochód na lotnisku Antigua

Najlepiej jest jechać na północny kraniec plaży, gdzie znajduje się bezpłatny, zaimprowizowany parking, który nigdy nie jest pełny. Stamtąd wystarczy przejść przez mały nowy most dla pieszych i przejść około 70 metrów ścieżką przez las.

Samochodem zawsze należy jechać na zachód przez St. John's. Na pierwszym rondzie poza miastem skręć w prawo i kontynuuj spokojnie wzdłuż asfaltu, aż dotrzesz do wejścia do Royalton Resort. Tutaj należy jechać prosto szutrową drogą, a na skrzyżowaniu do "Trafalgar Apartments" skręcić w lewo, aby kontynuować jazdę nieutwardzoną drogą. Jest ona miejscami bardzo rozjeżdżona, więc zalecamy minimalną prędkość, ale przy zachowaniu ostrożności jest przejezdna nawet dla najmniejszych samochodów.

Wędrówka do Fortu Barrington

Pomiędzy parkingiem a plażą, na niewielkim pagórku stoi stary Fort Barrington z 1779 roku. W rzeczywistości jest to jedyny fort na Antigui, który kiedykolwiek widział prawdziwą akcję wojskową, kiedy admirał Barrington odparł francuski atak pod koniec XVIII wieku.

.

Istnieje kilka stromych, ale krótkich ścieżek prowadzących do fortu, ruiny są dostępne w dowolnym momencie za darmo i oferują piękny widok na morze i port towarowy w St. John's.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Antigua i Barbuda.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.