Antigua i Barbuda - mapa i geografia

Antigua i Barbuda

Chcesz dowiedzieć się, gdzie jest Antigua i Barbuda na mapie i jej lokalizacja przed podróżą? Jak wygląda mapa drogowa Antigui lub gdzie znaleźć kurorty i inne ciekawe miejsca do zobaczenia? Zapoznaj się z mapami wyspy Antigua i Barbuda, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Najlepsze hotele przy plaży - Antigua

Lokalizacja Antigua i Barbuda

Antigua i Barbuda to archipelag położony w północnej części Morza Karaibskiego i jest częścią Wysp Zawietrznych. Kraj składa się z 3 głównych wysp.

Wyspa leży około 80 km na północ od Gwadelupy i 65 km na wschód od St. Kitts.

Mapy atrakcji turystycznych

Gdzie można znaleźć najlepsze plaże na Antigui lub ciekawe zabytki? Wystarczy spojrzeć na naszą mapę najlepszych miejsc turystycznych:

Jeśli planujesz piesze wędrówki lub jazdę na rowerze, przydadzą się mapy szlaków turystycznych online i oczywiście nie brakuje map zakwaterowania i hoteli:

Mapa online - Antigua i Barbuda

Geografia

Antigua i Barbuda znajduje się na Małych Antylach i składa się z trzech wysp, z których największą jest Antigua. Dalej na północ około 50 km znajduje się Barbuda, a na zachodzie niezamieszkana Redonda. Linia brzegowa Antigui składa się z dużej liczby zatok i zatoczek, które tworzą wyjątkowo piękne plaże z białym piaskiem.

  • Wyspa Antigua - 281 km2, 96 000 mieszkańców
  • Wyspa Barbuda - 161 km2, 1 700 mieszkańców
  • Wyspa Redonda - 0,8 km2, niezamieszkana

Ogólnie rzecz biorąc, wyspa jest w większości pofałdowana fotogenicznymi wzgórzami, z wyjątkiem północy i północnego wschodu, które są płaskie. Najbardziej pagórkowata jest południowo-zachodnia część wyspy.

Najwyższym szczytem jest Boggy Peak (402 m n.p.m.).

Barbuda jest płaska, z najwyższym punktem na wysokości 45 m n.p.m., pochodzenia koralowego, z pięknym różowym piaskiem (jesienią). Wyspa Barbuda jest prawdziwym rajem dla podróżników, którzy preferują spokój i relaks, a także dla ornitologów, którzy będą zachwyceni endemitami w rozległej lagunie Codrington.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.