Half Moon Bay

Half Moon Bay

Plaża w szerokiej zatoce Half Moon Bay, która, jak sama nazwa wskazuje, przypomina kształtem półksiężyc, jest jedną z najbardziej znanych na Antigui i Barbudzie. Znajduje się w odległej części wschodniej Antigui z dala od miast i jest jedną z niewielu plaż, które nie są otoczone żadnymi kurortami.

Antigua - 10 najtańszych hoteli na booking.com

Plaża Half Moon Bay jest często określana jako najlepsza plaża w całym kraju na różnych stronach turystycznych, ale naszym zdaniem na Antigui są zdecydowanie lepsze plaże do pływania. Jeśli jednak wolisz bardziej zaciszne miejsca z minimalną liczbą odwiedzających, to Half Moon Bay nie zawiedzie.

Pływanie i udogodnienia plażowe

Długa na ponad 500 metrów plaża w Half Moon Bay jest bardzo przestronna i pokryta drobnym białym piaskiem z miejscami wypłukanymi wodorostami.

Na plaży znajduje się kilka wypożyczalni leżaków i parasoli, a także trzy bary lub proste restauracje plażowe w pobliżu parkingu. Jednak większość plaży jest pozbawiona udogodnień.

Pływanie jest odpowiednie dla pływaków i miłośników fal. Morze tutaj nie jest tak spokojne jak w zamkniętych zatokach na południu lub zachodzie wyspy, ale z drugiej strony fale nie są niebezpieczne. Jednak widoczność pod wodą w zatoce Half Moon Bay jest słaba, dlatego plaża nie nadaje się do nurkowania z rurką.

Jak dostać się na plażę?

Istnieje krótki objazd od głównej okrężnej drogi wzdłuż wybrzeża. Nie jest on oznaczony, ale plażę widać z głównej drogi, więc nie można jej przegapić.

Zarezerwuj samochód na lotnisku Antigua

Na plaży można zaparkować na bezpłatnym parkingu, który jest wystarczająco duży i nigdy nie jest w pełni zarezerwowany.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Antigua i Barbuda.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.