Antigua i Barbuda - gdzie spać

Antigua i Barbuda

Zakwaterowanie będzie największą pozycją w Twoim budżecie podczas podróży do Antigua and Barbuda. Które miejsca są najtańsze? A gdzie są najlepsze? Czytaj dalej w tym rozdziale.

Gdzie się zatrzymać na Antigui

Antigua oferuje wiele luksusowych ośrodków zamkniętych, z których nie trzeba opuszczać na czas wakacji, a także prywatne pensjonaty lub apartamenty, w których miejscowi wynajmują pokój lub całą nieruchomość.

Zalecamy sprawdzenie dostępnych ofert, a zwłaszcza cen, przed zakupem biletu:

Jeśli wybierasz się na Antiguę w szczycie sezonu, między grudniem a marcem, zarezerwuj nocleg z dużym wyprzedzeniem, nawet 6 miesięcy lub więcej! Oferty szybko się kurczą, a ceny znacznie rosną w miarę zbliżania się daty podróży.

Plaże z najlepszymi kurortami

Wolisz zatrzymać się w zaciszu luksusowych kurortów? Wybierz spośród tych miejsc:

Jolly Harbour

Jeden z najbardziej znanych kurortów na Karaibach oferuje zakwaterowanie w hotelach i willach na ogrodzonym terenie. Piękne plaże uzupełnia przystań dla luksusowych jachtów i duży supermarket.

Dickenson Bay

Słynna plaża na północy Antigui jest jedną z najbardziej tętniących życiem i najlepiej wyposażonych na wyspie. Dickenson Bay znajduje się również w pobliżu lotniska i portu w St. John's, dzięki czemu może pochwalić się najlepszą dostępnością ze wszystkich plaż.

Long Bay

Mniejsza, tętniąca życiem plaża z mnóstwem sklepów i szeroką gamą zajęć wodnych znajduje się na wschodzie wyspy, a trzy większe ośrodki hotelowe wypełniają okolicę. Long Bay jest idealna na aktywne wakacje połączone z relaksującym wypoczynkiem na plaży.

Tańsze kurorty

Termin "niedrogi kurort" jest dość mylący w przypadku Antigui, jednak na wyspie jest kilka miejsc, w których mniejsze hotele i pensjonaty dominują nad droższymi kurortami.

English Harbour/Falmouth

Jeden z najpiękniejszych obszarów Antigui jest popularny zarówno wśród turystów, jak i właścicieli luksusowych jachtów. English Harbour to świetne miejsce na bardziej aktywne wakacje, zwiedzanie wyspy, pływanie i nurkowanie z rurką.

Old Road i Urlings

Wyluzowane miasteczka na południowo-zachodnim wybrzeżu to świetne miejsce na tańsze zakwaterowanie w apartamentach i mniejszych kurortach. Wzdłuż tego odcinka wybrzeża znajduje się kilka mniejszych, pięknych plaż, po jednej na każdy dzień tygodniowego pobytu.

Główne miasto St. John's

Zatrzymaj się w głównym mieście, jeśli nie masz wynajętego samochodu. Wszystkie linie autobusowe odjeżdżają stąd i masz wszystkie udogodnienia w postaci restauracji, supermarketów i usług na niewielkim obszarze.

Jednak St. John's nie obfituje w zakwaterowanie. Jest tu tylko kilka małych hoteli i prywatnych apartamentów.

Inland

W głębi lądu znajdziesz najtańsze pensjonaty i pokoje prywatne, ale prawie niemożliwe jest pozostanie poza plażami i kurortami bez wypożyczonego samochodu. Większość miejsc noclegowych znajduje się w wioskach Potters i All Saints.

Najlepsze kurorty na Antigui

Nie chcesz rezygnować z komfortu i szukasz najlepiej ocenianych ośrodków hotelowych na Antigui? Oto nasze propozycje 3 najlepszych hoteli:

  • Hermitage Bay ***** - Najlepszy ośrodek na Antigui prawdopodobnie znajdziesz w spokojnej okolicy w pobliżu Jolly Harbour i trudno będzie Ci go opuścić.
  • South Point Antigua ***** - Bardziej kameralny ośrodek w jednym z najbardziej tętniących życiem i najpiękniejszych kurortów w English Harbour
  • Jumby Bay Island - Oetker Collection Hotel ***** - Najdroższy i najbardziej luksusowy ośrodek na Antigui znajduje się na prywatnej wyspie Long Island i zapewnia absolutną prywatność.

Ceny hoteli na Antigui

Antigua i Barbuda jest drogim kierunkiem, choć plasuje się raczej w nieco wyższej średniej w regionie Karaibów.

Za 1 noc w pokoju 2-osobowym zapłacisz tutaj od 100 do 180 USD w małym hotelu lub apartamencie, a rzadko znajdziesz ceny poniżej 73 EUR za prywatne apartamenty w głębi lądu.

Zarezerwuj najlepszy hotel przy plaży na booking.com

Najniższe ceny w nadmorskich kurortach zaczynają się od 265 USD i rosną do arbitralnych wysokości w najbardziej luksusowych hotelach.

Najwyższe ceny są w szczycie sezonu, od grudnia do połowy kwietnia. Jeśli podróżujesz w tym okresie, zalecamy rezerwację z dużym wyprzedzeniem (4 miesiące lub więcej).

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.