Galleon Beach

Plaża Galleon

Popularna plaża na południu wyspy rozciąga się wzdłuż zatoki English Harbour, ale jest nieco oddalona od miasta o tej samej nazwie i dlatego wydaje się być cicha i niezatłoczona.

Znajdź najtańszy hotel w English Harbour

Plaża Galleon jest idealna do relaksującej kąpieli w spokojnych wodach i doskonałym miejscem do nurkowania z rurką. Zaledwie kilka metrów od brzegu leży wrak małej łodzi na dnie, do którego można łatwo dopłynąć bez konieczności wycieczki łodzią.

Kąpielisko i udogodnienia plażowe

Większość plaży rozciąga się wzdłuż prywatnego obszaru, do którego dostęp mają tylko właściciele nieruchomości, ale sama plaża jest swobodnie i bezpłatnie dostępna na całej swojej długości.

Jest pokryta drobnym białym piaskiem z minimalną ilością kamyków, ale wejście do wody jest już kamieniste, ale łagodne i bezpieczne.

Na plaży znajduje się mały bar z wysokimi cenami, zdecydowanie lepiej przywieźć własne przekąski. Wypożyczalnie leżaków i parasoli nie są tu powszechne. Stałe parasole na zachodnim skraju plaży są dostępne tylko dla gości lokalnego hotelu.

Ogólnie rzecz biorąc, atmosfera na plaży Galleon jest bardzo przyjemna i zawsze znajdziesz dużo miejsca.

.

Snorkeling przy wraku statku

Plaża Galleon to jedno z najlepszych miejsc do snorkelingu na Antigui. W szczególności wschodni kraniec plaży w kierunku raf Pillars of Hercules tętni życiem. Można tu zobaczyć dziesiątki gatunków kolorowych ryb, a nawet mieć szczęście z żółwiami i płaszczkami.

Największą atrakcją jest jednak zatopiony wrak statku znajdujący się około 30 metrów od brzegu (dokładna lokalizacja na stronie google.com/maps). Można do niego dopłynąć z plaży bez żadnych problemów.

Jako bazę wypadową do snorkelingu polecamy wąski pas plaży poza jej główną częścią. Należy przejść przez całą plażę Galleon, skręcić w kamienistą ścieżkę o długości około 5 metrów, skręcić w prawo wzdłuż żwirowej ścieżki i na pierwszym zakręcie (po około 15 metrach) ponownie skręcić w prawo wzdłuż bardzo wąskiej kamienistej ścieżki.

Zakwaterowanie przy plaży

Istnieją dwa różne miejsca zakwaterowania tuż przy plaży:

Jak dostać się na plażę?

Plaża Galleon znajduje się niecałe 10 minut jazdy od English Harbour. Najwygodniejszym środkiem transportu jest samochód.

Zarezerwuj samochód na lotnisku Antigua

Miejsca parkingowe są bardzo ograniczone na początku plaży, ale zazwyczaj jest ich wystarczająco dużo i zawsze można się jakoś zmieścić. Droga tutaj jest dość szeroka, więc parkowanie na skraju drogi nie stanowi problemu.

Na plażę nie kursuje żaden autobus, a jedyne inne opcje to około 35-minutowy spacer (ale spodziewaj się bardzo stromego wzgórza) lub przejazd taksówką (około 30 USD z English Harbour w jedną stronę).

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Antigua i Barbuda.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.