Antigua i Barbuda
Antigua i Barbuda

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odwiedzeniem Antigua i Barbuda

Antigua i Barbuda - internet i gniazdka

Krystof Hajek zaktualizowany 25. 1. 2024

Czy podczas podróży do Antigua i Barbuda będziesz potrzebować adaptera do gniazdka elektrycznego? Jaka jest dostępność Internetu i sieci Wi-Fi?

Elektryczność i gniazdka

Lokalna sieć elektryczna działa na 230V i 60Hz, które są wartościami, z którymi zdecydowana większość powszechnie używanych urządzeń w Europie może sobie poradzić bez trudności.

Gniazdka i wtyczki na Antigui i Barbudzie są typu A i B . Odpowiednie typy są używane głównie w Ameryce Północnej i Środkowej, Chinach czy Japonii. Podróżni z innych krajów będą zatem potrzebować adaptera.

  • Gniazda typu A i B.
  • Napięcie : 230 V
  • Częstotliwość: 60 Hz

Internet

Bezpłatne Wi-Fi jest dostępne we wszystkich hotelach, ośrodkach wypoczynkowych i zdecydowanej większości prywatnych pensjonatów i apartamentów.

W miejscach publicznych bezpłatne Wi-Fi jest dostępne w restauracjach i barach szybkiej obsługi.

Przedpłacone karty SIM do transmisji danych są oferowane przez karaibskiego operatora komórkowego Digicel, który niestety nie ma oddziału na lotnisku. Należy jednak zarejestrować się na stronie internetowej Digicel, a następnie zakupić pakiet prepaid.

Najtańszy 3-dniowy pakiet z 3 GB danych kosztuje 10 xcd, a 7-dniowy z 7,5 GB - 45 xcd.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.