Stingray City

Stingray City

Jedną z największych atrakcji Antigui można znaleźć w mieście Seatons na wschodzie wyspy. Małe wysepki i płytkie, czyste wody stwarzają idealne warunki dla płaszczek i innego życia morskiego.

Prywatna firma Stingray City organizuje tutaj wycieczki z rurką, specjalizując się w pływaniu z płaszczkami, karmieniu ich, a także odwiedzaniu raf koralowych z innymi gatunkami kolorowych ryb.

Czego można się spodziewać po wycieczce z płaszczkami?

Wycieczki z rurką, pływanie i karmienie płaszczek organizowane są 3-4 razy dziennie. Zalecamy rezerwację online na oficjalnej stronie stingraycityantigua.com, miejsca są ograniczone i szczególnie w dni, w których statki wycieczkowe przybywają na Antiguę (zwykle w środy, piątki i soboty) są zwykle w pełni zarezerwowane.

Z drugiej strony, najmniej zatłoczone dni to niedziele.

Najpierw otrzymasz podstawowe instrukcje dotyczące traktowania płaszczek, a następnie (bezpłatnie) otrzymasz gogle i rurkę do nurkowania i udasz się na 5-10 minutową przejażdżkę łodzią do sztucznego pontonu. Stamtąd przez chwilę będziesz obserwować płaszczki, a następnie będziesz mógł z nimi pływać i bezpośrednio je karmić.

Pływanie z płaszczkami trwa około 30 minut, a następnie masz mniej więcej tyle samo czasu na nurkowanie z rurką na rafie koralowej.

Po powrocie na ląd otrzymasz szklankę mocnego ponczu lub czystego rumu jako poczęstunek.

W sumie wycieczka z płaszczkami trwa około 60-75 minut i zdecydowanie możemy ją polecić.

Ceny wycieczek po Stingray City

Pływanie z płaszczkami połączone z karmieniem i snorkelingiem przy rafie koralowej kosztuje 60 usd za osobę. Można również zapłacić kartą lub dolarami wschodniokaraibskimi, wówczas koszt wynosi 165 xcd za osobę.

Transport do Stingray City

Mała przystań jest nieco ukryta, a oznakowanie z głównej drogi jest bardzo niejasne. Mimo to najłatwiejszym środkiem transportu do Stingray City jest samochód. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest udanie się na wschód wyspy w kierunku miasta Willikies. Na jego początku należy skręcić w lewo i cały czas trzymać się prosto głównej drogi. Stopniowo zwęża się i może się okazać, że wjechałeś do dzielnicy mieszkalnej bez wyjścia, ale jedź dalej.

Gdy ulica zacznie ostro skręcać w lewo i w dół, do pokonania pozostanie już tylko kilka metrów. Na miejscu znajduje się bezpłatny parking, ale w przypadku jego zapełnienia należy zjechać na pobocze.

Cena taksówki z St. John's wynosi około 35 USD.

Najbliższy przystanek autobusowy to autobus 33 (przybliżona lokalizacja na stronie google.com/maps), który kursuje średnio raz na 15-20 minut z St. John's, znajduje się przy głównej ulicy około 1 km od Stingray City.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Antigua i Barbuda.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.