Antigua i Barbuda - tradycyjne jedzenie

Antigua i Barbuda

Lokalna kuchnia

Antigua oferuje jedzenie o międzynarodowym standardzie, zwłaszcza sushi, owoce morza, baraninę lub mięso kozie, ale smażone potrawy są tu również bardzo popularne. Można jeść w restauracjach lub zorganizować prywatną kolację na plaży (w Jolly Beach sam szef kuchni robi nawet obchód).

Smakuj wszystkiego, lokalne składniki, takie jak mięso, warzywa i owoce, są świeże. Mięsne specjały obejmują mięso kozie lub przystawkę z funghi.

.

Jak jeść jak miejscowy

Kupuj składniki na targowiskach i gotuj dla siebie lub idź do lokalnych miejsc (restauracja Jose, Alibaba - zdrowa żywność).

Ali baba Bistro (nazwane na cześć legendy z literatury arabskiej - opowieści o Alibabie i Czterdziestu Rozbójnikach) znajdujące się przy Old Parham Road jest popularnym miejscem zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców. Kuchnia bliskowschodnia i międzynarodowa serwowana jest tu w formie smacznych, zdrowych dań i dużych porcji. Na przykład makaron z kurczakiem i coca-colą kosztuje 24 xcd + 10% za obsługę.

Po dobrym posiłku można zrelaksować się przy sziszy, którą przygotują i przyniosą do stolika z zapasowymi uchwytami. Do wyboru jest kilka rodzajów tytoniu owocowego. Polecamy brzoskwiniowy, który ładnie pachnie i tworzy przyjemną atmosferę.

Standardowe ceny w restauracji

Ceny różnią się w zależności od miejsca pobytu i sezonu. Za śniadanie zapłacisz minimum 10 usd, ale kwota ta może sięgać nawet 20 usd. Obiady wahają się między 20-100 usd, podobnie kolacje. Ponownie, wszystko zależy od negocjacji i komunikacji.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.