Antigua i Barbuda
Antigua i Barbuda

Wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą na Antigua i Barbuda

Devil's Bridge

Krystof Hajek zaktualizowany 25. 1. 2024
Devils Bridge

Jeśli znudzi Ci się pływanie i nurkowanie w morzu, zobacz Karaiby z innej perspektywy i udaj się do pomnika przyrody Devil's Bridge. Mały skalisty półwysep składa się z poszarpanych wapiennych klifów, a morze pokazuje swoją moc, uderzając w skały.

Antigua - 10 najtańszych hoteli na booking.com

Sam półwysep jest całkowicie pusty, z kilkoma ławkami i zakamarkami. Widoki na otwarte morze są rozbrajające, a Devil's Bridge miejscami sprawia wrażenie końca świata.

Devil's Bridge jest niewielki i spędzisz tu nie więcej niż 20 minut, podziwiając widoki. Naturalna szyja łączy go z lądem, a na małych plażach po obu stronach można nawet pływać. Na samym półwyspie można odwiedzić kilka stoisk z pamiątkami lub toalet.

Jak się tam dostać?

Do Devil's Bridge można dojechać tylko samochodem po polnej drodze, która skręca z drogi w kierunku Long Bay. Devil's Bridge znajduje się około 2,5 km na wschód od miasteczka Willikies (trasa do: google.com/maps).

Zarezerwuj samochód na lotnisku Antigua

Spodziewaj się, że ostatni odcinek o długości około 1 km będzie pełen dziur i kamieni, ale przy zachowaniu ostrożności jest przejezdny dla wszystkich typów samochodów. Bezpłatny parking jest dostępny bezpośrednio na półwyspie.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.