Antigua i Barbuda
Antigua i Barbuda

Wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą na Antigua i Barbuda

English Harbour

Krystof Hajek zaktualizowany 25. 1. 2024
Port angielski

Głównym ośrodkiem turystycznym południowej Antigui jest mały kurort English Harbour, czasami znany również jako Falmouth Harbour. Jednak zawsze jest to jedno i to samo miasto.

Znajdź najtańszy hotel w English Harbour

Dzięki pięknemu otoczeniu dwóch zamkniętych zatok i fotogenicznych wzgórz, English Harbour jest jednym z najpopularniejszych kotwicowisk dla luksusowych jachtów na całych Karaibach.

Co zobaczyć i gdzie się udać?

W samym centrum maleńkiego English Harbour nie ma plaży, ale w ciągu 15 minut można dojść do jednej z najlepszych plaż na wyspie. Pigeon Point Beach. Zaledwie około 200 metrów dalej znajduje się znacznie bardziej dzika (i znacznie bardziej pusta) plaża Windward Bay.

Ostatnie znane miejsce do pływania znajduje się Galleon Beach w cichej zatoce z doskonałymi warunkami do nurkowania z rurką, ale aby się tam dostać, trzeba jechać samochodem (lub iść 35 minut drogą).

Największą atrakcją miasta są zabytkowe stocznie Nelson's Dockyard, które są częścią parku narodowego UNESCO.

Gdzie robić zakupy i gdzie szukać rozrywki?

Mimo że English (Falmouth) Harbour jest bardzo małym miastem, nie brakuje tu obiektów turystycznych.

Centrum wokół przystani jest usiane restauracjami i barami, z których najbardziej znanym jest klub nocny Abracadabra w pobliżu Nelson's Dockyard. Po drugiej stronie ulicy można zrobić zakupy w zwykłym supermarkecie Covent Garden. W marinie znajduje się mniejszy sklep spożywczy.

W English Harbour znajduje się także prywatny ośrodek zdrowia, bankomat (w supermarkecie Covent Garden) oraz kilka sklepów ze sprzętem do nurkowania i snorkelingu, a także wypożyczalnia lub zorganizowane wycieczki łodzią.

Zakwaterowanie w English Harbour

Jeśli podróżujesz na Antigua na własną rękę z wynajętym samochodem, English Harbour jest jednym z najlepszych miejsc na pobyt. Ceny tutaj są tradycyjnie wysokie, a najtańsze zakwaterowanie zaczyna się od około 92 euro za noc w pokoju 2-osobowym.

  • The Lodge - Antigua - Najtańsze zakwaterowanie w mieście oferuje proste, ale w pełni umeblowane studia i ceny znacznie poniżej 110 usd za noc.
  • The Moxy - Mały niedrogi hotel w samym centrum kurortu "pożyczył" swoją nazwę od bardziej znanej sieci, ale nie ma z nią nic wspólnego. Oferuje jednak czyste i nowoczesne pokoje w cenie od 155 usd za noc.
  • Antigua Yacht Club Marina Resort *** - Najtańszy ośrodek hotelowy tuż przy głównej przystani oferuje ceny od 170 usd za noc, czyli poniżej średniej dla hoteli na Antigui.

Jeśli wolisz bardziej luksusowe ośrodki, polecamy hotel South Point Antigua *****.

Transport do English Harbour

Miasto znajduje się na końcu jednej z głównych dróg na wyspie (choć o tej samej przerażającej jakości, co wszystkie inne), a dojazd z Saint John's zajmuje około 45 minut.

Zarezerwuj samochód na lotnisku Antigua

Parkowanie w English Harbour jest bardzo proste, ponieważ w historycznej stoczni Nelson's Dockyard znajduje się duży bezpłatny parking. W przeciwnym razie możesz zatrzymać się w dowolnym miejscu wzdłuż dróg, jeśli nie kolidujesz z innym ruchem.

English Harbour to jedno z niewielu miejsc na wyspie, do którego można dość łatwo dotrzeć autobusem lub minibusem z St. John's. Możesz skorzystać z autobusu numer 17, który kursuje z West Bus Station w St. John's. Nie ma przerw, a autobusy / dostawy opuszczają St. John's tylko wtedy, gdy się zapełnią. Podróż powrotna odbywa się w oparciu o interwał, w którym przyjechały ze stolicy.

Jednak w ciągu dnia 17 kursuje zwykle co 5-15 minut i rzadko trzeba czekać dłużej niż 30 minut. Taryfy z St. John's kosztują 3,75 xcd.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.