Nelson's Dockyard

Stocznia Nelsona

Stocznia, nazwana na cześć admirała Nelsona, należy do parku narodowego, który obejmuje historyczną fortecę z ładnym szlakiem turystycznym prowadzącym do niej. Stocznia Nelsona, wraz z parkiem narodowym, znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i jest najczęściej odwiedzanym zabytkiem na całej Antigui i Barbudzie.

Znajdź najtańszy hotel w English Harbour

Ośrodek znajduje się w mieście English Harbour nad zatoką o tej samej nazwie na południu wyspy.

Brytyjska stocznia historyczna

Po wejściu do Nelson's Dockyard znajdziesz się w pięknie odrestaurowanym i zagospodarowanym miasteczku z budynkami z przełomu XVIII i XIX wieku. Służyły one jako stocznia i komora celna dla brytyjskiej marynarki wojennej, która miała tu znaczący garnizon.

Stocznie są obecnie otoczone nabrzeżami luksusowych jachtów. Niektóre z budynków można zwiedzać, ale tylko w częściach, w których powstały sklepy z pamiątkami, kawiarnie czy restauracje.

W jednym z budynków można zatrzymać się w Copper and Lumber Store.

Spacer do twierdzy z widokiem

Przy stoczni rozpoczyna się 0,5-kilometrowy szlak pieszy prowadzący przez niewielki półwysep do Fortu Berkeley, skąd roztacza się idylliczny widok na jachty zacumowane w English Harbour i Freeman's Bay.

Opłaty za wstęp i godziny otwarcia

Stocznia Nelsona jest otwarta codziennie od 9:00 do 17:00.

Wstęp kosztuje 15 usd lub 40 xcd i obejmuje dowolną liczbę wejść. Oczywiście goście zatrzymujący się w Copper and Lumber Store nie płacą za wstęp.

Jak się dostać?

Bezpośrednio przed wejściem znajduje się ogromny bezpłatny parking, który jest końcem drogi przez English Harbour. Zatrzymują się tu również busy linii 17, kursujące w nieregularnych odstępach czasu (od 5 do 30 minut) z głównego miasta St. John's.

Zarezerwuj samochód na lotnisku Antigua

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Antigua i Barbuda.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.