Antigua i Barbuda
Antigua i Barbuda

Wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą na Antigua i Barbuda

Ffryes Beach

Krystof Hajek zaktualizowany 25. 1. 2024
Plaża Ffryes

Mniej znana plaża w zatoce Ffryes Bay to idealne miejsce na relaksującą kąpiel bez dużych kurortów za plecami i tłumów turystów ze statków wycieczkowych, które od czasu do czasu zalewają bardziej znane plaże.

Antigua - 10 najtańszych hoteli na booking.com

Popularna zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów, plaża Ffryes jest tętniąca życiem, ale ma spokojną, relaksującą atmosferę.

Podobnie jak większość plaż na wyspie, plaża Ffryes jest pokryta drobnym białym piaskiem z wygodnym dostępem do morza. W przeciwieństwie do sąsiedniej Coco Beach, warunki nie są tak dobre do nurkowania z rurką, dno nie jest wcięte i jest kilka większych fal (ale nadal bardzo bezpieczne).

Dużą zaletą plaży Ffryes są dojrzałe drzewa, które otaczają całą plażę i zapewniają przyjemny cień. Znajdują się tam również stoły i ławki, idealne na przekąskę. Napoje i proste posiłki można kupić w lokalnych barach z przekąskami, a na krańcach plaży znajdują się bardziej ekskluzywne restauracje.

Na plażę można podjechać samochodem i bezpłatnie zaparkować na przestronnym parkingu. Do plaży Ffryes nie kursuje żaden autobus, ale z łatwością można dojechać do sąsiedniej plaży Darkwood.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.