Dickenson Bay

Zatoka Dickenson

Dickenson Bay to miejsce dla podróżnych, którzy chcą pełnego komfortu usług i udogodnień kurortu plażowego. Plaża w Dickenson Bay jest najlepiej wyposażoną plażą na całej Antigui. Tętni życiem w dzień i w nocy, a mimo że jej większość zajmują ośrodki hotelowe, ogół społeczeństwa ma dostęp do całej jej długości bez ograniczeń.

Antigua - 10 najtańszych hoteli na booking.com

Plaża ma około 500 metrów długości i jest najczęściej odwiedzaną plażą na wyspie. Mimo to zawsze można znaleźć wolne miejsce, zwłaszcza na północnym krańcu plaży.

Pływanie i udogodnienia plażowe

Podobnie jak inne plaże, Dickenson Bay jest pokryta drobnym białym piaskiem, a wejście do wody jest stopniowe. Morze tutaj nie jest tak spokojne jak w innych zatokach, ponieważ zatoka Dickenson jest znacznie szersza, a zatem bardziej otwarta. Mimo to fale tutaj nie są niebezpieczne, po prostu warunki do nurkowania z rurką nie są zbyt dobre w zatoce Dickenson.

Praktycznie cała plaża jest wyłożona barami, restauracjami i wypożyczalniami leżaków dla publiczności. Przygotuj się na naprawdę wysokie ceny: za wynajęcie dwóch leżaków i parasola oraz lunch i drinka na jeden dzień możesz z łatwością zapłacić ponad 80 usd.

Południowa część plaży może mieć pewne usługi ograniczone do gości hotelowych lokalnego kurortu.

Zakwaterowanie na plaży

Dickenson Bay otoczone jest kilkoma nadmorskimi kurortami w typowo karaibskich cenach.

W przypadku najtańszego aparthotelu, Bucaneer Beach Club ***, należy spodziewać się cen w okolicach 238 eur za noc, podczas gdy najdroższy luksusowy Sandals Grande Resort ***** zwykle nie schodzi poniżej 1466 eur za noc.

Jak dostać się na plażę?

Transport jest największym problemem w Dickenson Bay. Publiczny dostęp jest możliwy tylko przez wąską uliczkę między hotelami (google.com/maps), gdzie jest bardzo mało miejsc do parkowania: są one zwykle zajęte do około 9:00 rano. Później trzeba zaparkować wzdłuż głównej drogi w skomplikowany i niezbyt bezpieczny sposób lub po prostu udać się na inną plażę.

Zarezerwuj samochód na lotnisku Antigua

Istnieje również autobus/van linii 50, który kursuje z zachodniego dworca autobusowego w St. John's do Dickenson Bay w nieregularnych odstępach czasu (gdy się zapełni), tj. mniej więcej raz na 10-40 minut. Przystanek autobusowy znajduje się na skrzyżowaniu głównej drogi i jedynej drogi dojazdowej około 150 metrów od plaży.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Antigua i Barbuda.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.