Antigua i Barbuda
Antigua i Barbuda

Wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą na Antigua i Barbuda

Coco Beach

Krystof Hajek zaktualizowany 25. 1. 2024
Coco Beach

Mniejsza plaża na zachodzie Antigui oferuje relaksującą atmosferę, niewielu ludzi, piękne widoki i spokojne turkusowe morze. Coco Beach nie jest znaną plażą, więc przez większość czasu będziesz cieszyć się spokojem.

Antigua - 10 najtańszych hoteli na booking.com

Słomiane parasole są zainstalowane po północnej stronie Coco Beach, do której można wypożyczyć leżaki od obecnego na miejscu opiekuna (ok. 15 usd dziennie za zestaw). Jeśli na miejscu nie ma obsługi, z parasoli można korzystać bezpłatnie.

Plaża pokryta jest drobnym białym piaskiem, a wejście do morza jest bardzo łagodne i bezpieczne. Ze względu na orientację, z Coco Beach można obserwować zapierające dech w piersiach zachody słońca.

Wody są tu spokojne, a południowa część plaży jest bardziej nierówna, więc są tu również dobre warunki do przyzwoitego nurkowania z rurką.

Tuż przy plaży można zatrzymać się w bardziej luksusowym, cichym i dobrze ocenianym kurorcie Cocos Hotel Antigua ****.

Dojazd do Coco Beach jest możliwy tylko samochodem, ale ma tę zaletę, że bezpłatny parking znajduje się praktycznie tuż przy plaży. Odcinek drogi wzdłuż plaży jest piaszczysty, ale przejezdny dla wszystkich typów samochodów.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.