Jolly Beach

Jolly Beach

Jolly Harbour, z plażą o tej samej nazwie, jest uważany za najbardziej luksusowy kurort na Antigui i Barbudzie i może być porównywany z kurortami w USA. Zamknięta społeczność obejmuje kilka ośrodków hotelowych i setki domków do długoterminowego wynajmu turystom.

Jolly Beach - zniżki na apartamenty przy plaży

Znajduje się tu również przystań pełna luksusowych jachtów i oczywiście piękna, przestronna plaża.

Udogodnienia plażowe i dostęp publiczny

Z długością ponad 800 metrów, Jolly Beach jest najdłuższą plażą na wyspie Antigua i jedną z najczęściej odwiedzanych. Mimo to znajdziesz tu mnóstwo miejsca dla siebie, a północny kraniec plaży jest szczególnie zatłoczony.

Północny kraniec plaży jest bardziej ubogi w udogodnienia - znajdziesz tu wypożyczalnię leżaków i parasoli (20 USD za dzień za zestaw) oraz 2 małe bary na początku plaży.

Południowa część jest schludniejsza i znajduje się tam więcej ekskluzywnych barów, ale niektóre usługi (takie jak wynajem leżaków lub niektóre oferowane sporty wodne) są dostępne tylko dla gości sąsiedniego ośrodka.

Wejście do wody w Jolly Beach jest stopniowe, a morze jest zwykle bardzo spokojne. Dno nie jest wcięte, dlatego Jolly Beach nie nadaje się do nurkowania z rurką.

Dostęp do plaży jest bezpłatny i dla wszystkich, nie tylko dla gości przebywających w Jolly Harbour.

Zakwaterowanie w Jolly Harbour

Zakwaterowanie w Jolly Harbour nie jest tanie, ale za tę cenę otrzymujesz bardzo dobrze utrzymany ośrodek z udogodnieniami, piękną plażą i spokojną okolicą. Jednak większość miejsc noclegowych oferuje wille dla wielu osób, więc ceny za osobę za noc wahają się od 55 eur do 73 eur.

Przykłady obejmują wysoko oceniane apartamenty Pimento Villa, podczas gdy najtańsze zakwaterowanie zapewniają Harbour Island Residences lub Sugarfields Villa.

Usługi i udogodnienia w Jolly Harbour

Miasto oferuje kilka restauracji, głównie droższych i bardziej ekskluzywnych. Lokalna przystań ma kilka agencji oferujących wycieczki łodzią, nurkowanie i wynajem jachtów.

W centrum Jolly Harbour znajduje się bardzo dobrze wyposażony supermarket Epicurean, który posiada również aptekę i trzy bankomaty.

Transport do Jolly Harbour i parking

Jolly Harbour znajduje się na zachodnim wybrzeżu i można do niego dojechać główną drogą Valley Road z Saint John's. Droga ta jest nowa na znacznej części swojej trasy i jest jedną z najlepszych w kraju.

Zarezerwuj samochód na lotnisku Antigua

Dostęp publiczny jest bezpłatny bez ograniczeń do obszaru wokół supermarketu. Do samych willi i hoteli ich goście mogą dostać się tylko przez strzeżoną bramę. Istnieje jednak również duży parking dla ogółu społeczeństwa oznaczony jako "Parking przy plaży". Parkowanie tutaj jest bezpłatne i bez ograniczeń czasowych.

Do Jolly Harbour można również dojechać autobusem/mikrobusem. Linie 20 i 22 odjeżdżają z dworca autobusowego St. John's West średnio co 5 do 20 minut, a opłata za przejazd do stolicy wynosi 2,75 xcd. Autobusy nie dojeżdżają bezpośrednio do Jolly Harbour, ale zatrzymują się przy głównej drodze na skrzyżowaniu (lokalizacja pod adresem google.com/maps), skąd trzeba przejść około 1 km do plaży.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Antigua i Barbuda.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.