Runaway Bay

Runaway Bay

Północno-zachodnie wybrzeże Antigui jest zdominowane przez tętniącą życiem i dobrze znaną plażę Dickenson Bay, która jest zatłoczona w czasach, gdy oceaniczne statki wycieczkowe przybywają na Antiguę. W takim przypadku warto udać się kilka kilometrów na południe, na długą, prostą plażę Runaway Bay.

Antigua - 10 najtańszych hoteli na booking.com

Runaway Bay jest przez większość czasu osierocona i odwiedzana raczej przez miejscowych. Jeśli wolisz spokojną, relaksującą kąpiel w prywatności, to lokalna plaża jest idealna na przynajmniej krótki postój.

Powierzchnia to drobny biały piasek, a wejście do wody jest bardzo stopniowe i bezpieczne. Morze jest tu zazwyczaj spokojne, z przyjemnymi, niewielkimi falami. Ponieważ jednak dno nie jest bardzo wcięte, Runaway Bay nie nadaje się do nurkowania z rurką.

Plaża jest całkowicie pozbawiona sprzętu. Nie ma tu punktów gastronomicznych, toalet ani wypożyczalni leżaków i parasoli.

Wzdłuż plaży biegnie asfaltowa droga, a parking jest bezpłatny w wielu miejscach.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Antigua i Barbuda.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.