Maskonur grubozębny
Islandia

Wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą na Islandia

Svínafellsjökull

Krystof Hajek zaktualizowany 5. 12. 2023
Svínafellsjökull

Jedna z wielu lodowych rynn Vatnajökull, największego lodowca w Europie, nosi nazwę Svínafellsjökull i wraz z sąsiednim Skaftafell jest jednym z najłatwiej dostępnych jęzorów lodowcowych.

Porównaj ceny wynajmu samochodów - Islandia.

Niesamowite kształty niebieskawych do szarych glonów lodowcowych na tle najwyższej góry Islandii, Hvannadalshnjúkur (2,110 m), po prostu Cię zahipnotyzują.

Ponadto lodowiec Svínafellsjökull jest bardzo łatwo dostępny po bokach, gdzie szlaki turystyczne prowadzą wzdłuż normalnego terenu. Nie wspinaj się bezpośrednio na masy lodu bez przewodnika; mogą być niestabilne, szczególnie latem, i łatwo wpaść w jedną z wielu szczelin.

Jak się tam dostać?

Svínafellsjökull jest łatwo dostępny, ponieważ znajduje się bardzo blisko obwodnicy, z której prowadzi polna, ale dobrze utrzymana droga o długości około 2 km.

Odległość do Reykjavíku wynosi 328 km (patrz mapa trasy), 5 km od głównego centrum turystycznego Skaftafell i 57 km od słynnego jeziora lodowcowego Jökulsárlón.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.