Seyðisfjörður

Seydisfjördur

Miasto Seyðisfjörður leży w odległej części Eastfjords, w otoczeniu osieroconego, ale pięknego krajobrazu. Jest to popularne miejsce na "odskocznię" od obwodnicy Islandii, oddalonej o 25 km.

Porównaj ceny wynajmu samochodów - Islandia

Oprócz turystów, Seyðisfjörður wita również setki podróżnych z Europy kontynentalnej raz w tygodniu - to tutaj znajduje się jedyny pasażerski port promowy Islandii z usługami na Wyspy Owcze i do Danii.

Tradycyjna wioska i piękne góry

Seyðisfjörður przyciąga turystów tradycyjnym wyglądem islandzkiej wioski z typowymi drewnianymi domami o kolorowych fasadach i niewielkim kościołem.

Nowoczesną atrakcją jest deptak prowadzący do lokalnego kościoła pomalowanego w tęczowe kolory inspirowane wsparciem społeczności LGBTQ.

Seyðisfjörður otoczone jest gołymi górami o wysokości do 1 000 metrów i długim fiordem morskim, które razem oferują zapierające dech w piersiach widoki. Wybierz się na krótki lub dłuższy spacer jednym z wielu szlaków turystycznych wokół miasta i zostań na noc.

.

Zakwaterowanie

W Seyðisfjörður znajduje się najważniejszy port pasażerski Islandii, dzięki czemu można skorzystać z kilku pensjonatów i hoteli, co czyni miasto idealnym miejscem na nocleg podczas podróży po Islandii.

Jak się tam dostać?

Do Seyðisfjörður można dojechać dobrze utrzymaną i przejezdną przez cały rok asfaltową drogą numer 93, która prowadzi z oddalonego o 25 km Egilsstaðir, największego miasta wschodniej Islandii (zobacz mapę dojazdu). Sama droga jest wspaniałym przeżyciem, zwłaszcza ostatnia jedna trzecia jazdy, kiedy zjeżdża z wysokości do 700 metrów w dół do morza kilkoma zakrętami.

Stolica kraju, Reykjavík, oddalona jest o ponad 660 km (patrz mapa trasy).

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Islandia.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.