Reykjadalur

Reykjadalur

Idyllicznie piękna dolina Reykjadalur to idealne miejsce na kilkugodzinny postój podczas podróży wzdłuż Złotego Kręgu. Latem bujny zielony krajobraz zaokrąglonych wzgórz pokrytych trawą i wrzosem upiększa rzeka Reykjadalsa, parujące wulkaniczne fumarole i źródła termalne.

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Islandii

Naturalne spa

Dolina Reykjadalur jest dosłownie poprzecinana źródłami termalnymi, które tworzą kilka strumieni i strumyków niepielęgnowanych przez człowieka. Jedynymi "nienaturalnymi" są drewniane chodniki prowadzące wzdłuż źródeł.

Podczas gdy niektóre źródła są tak gorące, że można w nich ugotować jajka (a zatem niezwykle niebezpieczne do pływania), inne łączą się z zimną wodą rzeki Reykjadalsá, tworząc naturalne baseny z wodą o komfortowej temperaturze około 30 ° C, która jest idealna do pływania.

Znaki ostrzegawcze zwykle wskazują na wrzące źródła.

Tuż za miastem Hveragerði znajduje się kolejny obszar termalny znany jako Hverir.

Szukaj zakwaterowania - Hveragerði

Jak się tam dostać?

Dolina Reykjadalur znajduje się w pobliżu miasta Hveragerði, w pobliżu głównej drogi nr 1 na wyspie, z której należy zjechać w tym mieście. Przejedź przez nią drogą asfaltową, a po około 400 metrach skręć w lewo na dobrze utrzymaną drogę szutrową. Podążaj nią do samego końca drogi, aż do bezpłatnego parkingu.

Z parkingu prowadzi oznakowany szlak wzdłuż całej długości rzeki. Wzdłuż około 4,5-kilometrowej trasy napotkasz kilka naturalnych basenów z ciepłą wodą termalną, w których możesz się wykąpać i spokojnie kontynuować wędrówkę w głąb wzgórz.

Wstęp na teren parku jest bezpłatny.

Zakwaterowanie

Jeśli chcesz zapuścić się dalej w głąb wzgórz, idealnym rozwiązaniem wydaje się pozostanie na 1 noc gdzieś w pobliżu.

Najwięcej miejsc noclegowych znajdziesz w mieście Hveragerði, gdzie możesz zatrzymać się na przykład w ładnym pensjonacie Reykjadalur Guesthouse z cenami zaczynającymi się od 84 eur za noc, co jest bardzo dobrą ofertą dla Islandii.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Islandia.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.