Petra tou Romiou

Skała Afrodyty

Cypr jest owiany wieloma mitycznymi legendami, które są powiązane ze starożytnymi greckimi mitami i legendami.

Jedną z nich jest legenda o greckiej bogini miłości, Afrodycie, która co roku wynurzała się z wód na nowo, oczyszczona i dziewicza - właśnie tutaj, na plaży Petra tou Romiou, zdominowanej przez dwie masywne formacje skalne zwane niczym innym jak Skałami Afrodyty. Rzeczywiście, sama plaża Petra tou Romiou jest określana w wielu przewodnikach jako Plaża Afrodyty.

Najtańsze hotele na Cyprze

Legendy o miłości

Z plażą związane są także dwie ważne legendy. Dzięki nim ściągają tu tłumy samotnych turystów i młodych kobiet.

Pierwsza legenda głosi, że jeśli 7 razy opłynie się Skałę Afrodyty, niewielką wysepkę położoną około 20 metrów od plaży, zapewni się sobie wieczną młodość i wieczne piękno.

Druga legenda przyciąga do tego romantycznego miejsca wszystkich tych, którzy na próżno szukają miłości. Mówi się, że tutejsza plaża pokryta jest kamykami w kształcie serca, a ktokolwiek znajdzie jeden z nich, wkrótce będzie miał fatalne spotkanie.

Plaża i pływanie

Lokalna plaża Petra tou Romiou jest pokryta większymi kamykami i szczyci się piękną scenerią skał i klifów. Jest to idealne miejsce do kontemplacji i pływania w pięknym otoczeniu przyrody. Nie ma tu wypożyczalni leżaków, restauracji ani kurortu.

Tunel dla pieszych prowadzi na plażę z sąsiedniego parkingu pod główną drogą, ale nie jest widoczny bezpośrednio z plaży i nie zakłóca pięknego otoczenia.

Zakwaterowanie przy plaży

Jeśli chcesz zatrzymać się w pobliżu tej plaży, wybierz pobliską wioskę Kouklia, która jest prawie w całości wypełniona wakacyjnymi willami lub apartamentami. Jest to idealne miejsce na spędzenie bardzo spokojnych dni bez zgiełku dużych miast...

Hotele i zakwaterowanie Kouklia

Jak się tam dostać

Do plaży Afrodyty można dojechać samochodem główną nadmorską drogą B6, do której prowadzą znaki z pobliskich miast Pafos (25 km) i Limassol (45 km). Obok plaży znajduje się bezpłatny parking.

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Cyprze

Do plaży można również łatwo dotrzeć bezpośrednio, korzystając z podmiejskiego transportu publicznego linii 631 w Pafos. Bilet kosztuje zaledwie 1,50 eur.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Cypr.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.