Cypr
Cypr

Wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą na Cypr

Petra tou Romiou

David Eiselt zaktualizowany 18. 3. 2024
Skała Afrodyty

Cypr jest owiany wieloma mitycznymi legendami, które są powiązane ze starożytnymi greckimi mitami i legendami.

Jedną z nich jest legenda o greckiej bogini miłości, Afrodycie, która co roku wynurzała się z wód na nowo, oczyszczona i dziewicza - właśnie tutaj, na plaży Petra tou Romiou, zdominowanej przez dwie masywne formacje skalne zwane niczym innym jak Skałami Afrodyty. Rzeczywiście, sama plaża Petra tou Romiou jest określana w wielu przewodnikach jako Plaża Afrodyty.

Najtańsze hotele na Cyprze

Legendy o miłości

Z plażą związane są także dwie ważne legendy. Dzięki nim ściągają tu tłumy samotnych turystów i młodych kobiet.

Pierwsza legenda głosi, że jeśli 7 razy opłynie się Skałę Afrodyty, niewielką wysepkę położoną około 20 metrów od plaży, zapewni się sobie wieczną młodość i wieczne piękno.

Druga legenda przyciąga do tego romantycznego miejsca wszystkich tych, którzy na próżno szukają miłości. Mówi się, że tutejsza plaża pokryta jest kamykami w kształcie serca, a ktokolwiek znajdzie jeden z nich, wkrótce będzie miał fatalne spotkanie.

Plaża i pływanie

Lokalna plaża Petra tou Romiou jest pokryta większymi kamykami i szczyci się piękną scenerią skał i klifów. Jest to idealne miejsce do kontemplacji i pływania w pięknym otoczeniu przyrody. Nie ma tu wypożyczalni leżaków, restauracji ani kurortu.

Tunel dla pieszych prowadzi na plażę z sąsiedniego parkingu pod główną drogą, ale nie jest widoczny bezpośrednio z plaży i nie zakłóca pięknego otoczenia.

Zakwaterowanie przy plaży

Jeśli chcesz zatrzymać się w pobliżu tej plaży, wybierz pobliską wioskę Kouklia, która jest prawie w całości wypełniona wakacyjnymi willami lub apartamentami. Jest to idealne miejsce na spędzenie bardzo spokojnych dni bez zgiełku dużych miast...

Hotele i zakwaterowanie Kouklia

Jak się tam dostać

Do plaży Afrodyty można dojechać samochodem główną nadmorską drogą B6, do której prowadzą znaki z pobliskich miast Pafos (25 km) i Limassol (45 km). Obok plaży znajduje się bezpłatny parking.

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Cyprze

Do plaży można również łatwo dotrzeć bezpośrednio, korzystając z podmiejskiego transportu publicznego linii 631 w Pafos. Bilet kosztuje zaledwie 1,50 eur.

Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.