Cypr - tradycyjne jedzenie

Cypr

Jakiego jedzenia powinieneś spróbować na Cyprze? Co jest najczęściej sprzedawane w lokalnych restauracjach?

Wyszukiwanie zakwaterowania na Cyprze

Kuchnia cypryjska

Kuchnia cypryjska jest bardzo zbliżona do kuchni greckiej i tureckiej. Wielu Cypryjczyków bardzo często chodzi do bufetów i restauracji, ponieważ po prostu uwielbiają jedzenie. Typowe cypryjskie specjały to souvlaki, tzatziki, kleftiko, moussaka, meze, kalmary, ser halloumi, ryby i różne owoce morza, takie jak ośmiornice i kraby. Najpopularniejszymi napojami są kawa i wino.

Serhalloumi - jest to wyjątkowy rodzaj sera produkowany wyłącznie na Cyprze. Jest wytwarzany z mleka krowiego lub owczego i może być spożywany na przykład grillowany, smażony na patelni w domu lub zapiekany w kanapce.

Souvlaki - to bardzo popularne pikantne mięso, zwykle kurczak lub wołowina, które jest grillowane i podawane na szpikulcu. Jest często spożywane z chlebem pita, warzywami, pieczonymi ziemniakami i tzatziki.

Meze - wybór wielu rodzajów dań. Jest podawany na dużym talerzu lub wokół stołu i jest w nim coś ze wszystkiego. Od kurczaka, czarnych oliwek, sałatki po ośmiornicę. Meze podaje się dla 2 lub więcej osób, ponieważ jest go naprawdę dużo.

Można również spróbować cypryjskich piw, takich jak KEO lub Leon, które można znaleźć tylko na Cyprze. Warto skosztować lokalnego wina, które było produkowane na Cyprze kilka tysięcy lat temu, a obecnie jest popularną pozycją w cypryjskim menu.

.

Jak jeść jak miejscowy

Najlepszym sposobem na lokalne jedzenie jest odwiedzenie lokalnych bufetów lub cypryjskich fast foodów, gdzie znajdziesz większość lokalnych potraw. Inną opcją jest odwiedzenie cypryjskiej restauracji poza obszarami turystycznymi, gdzie można zjeść za około 6-8 euro za porcję. Szczególną cechą są cypryjskie piekarnie, które oferują szeroki wybór pikantnych i słodkich potraw, a niektóre z nich są otwarte 24 godziny na dobę.

Dostawa posiłków jest również bardzo popularna na Cyprze, gdzie jedzenie jest dostarczane do domu. Można zamówić szeroki wybór dań kuchni cypryjskiej.

Standardowe ceny w restauracjach

Na Cyprze można znaleźć różne rodzaje restauracji, od cypryjskich, przez włoskie, po ormiańskie. Popularne jest śniadanie angielskie, które kosztuje od 5 do 8 euro. Cena obiadu i kolacji będzie zależeć od budżetu. Jednak dobry lunch można zjeść od 12 do 20 euro

Piwo z beczki kosztuje 3-4 euro, a najtańsze jest lokalne, KEO i Leon. Jeśli chcesz spróbować typowej cypryjskiej frappe, przygotuj się na około 2-4 euro.

Jeśli dużo spacerujesz po plaży, znajdziesz niezliczone sposoby na jedzenie i picie. Oprócz restauracji i barów znajdziesz tu także klasyczne fast foody, takie jak frytki, paluszki rybne, kebaby z kurczaka czy kukurydza.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.