Omodos

Omodos

Omodos to malownicza wioska położona u południowego podnóża gór Troodos, przyciągająca turystów typowym przykładem cypryjskiej architektury górskiej z małymi kamiennymi domami w wąskich uliczkach i doskonałymi winnicami w okolicy. Wybierz się na wycieczkę w góry i odwiedź piękną okolicę lasów, widoków i pięknych wiosek.

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Cyprze

Wino, klasztor, góry...

Jedną z głównych atrakcji wioski Omodos jest lokalna produkcja wina. Jak na swoją wielkość, znajdziesz tu niezwykłą koncentrację tawern i winiarni, z których prawie wszystkie oferują bezpłatne próbki lokalnych win.

Centrum wioski jest zdominowane przez wspaniały XVII-wieczny kamienny klasztor Timios Stavros, który będzie oazą spokoju do odwiedzenia.

Chociaż Omodos nie znajduje się w centrum gór Troodos, ze względu na swoją popularność i rozgłos zapewnia więcej miejsc noclegowych niż inne górskie wioski i może służyć jako dobry punkt wyjścia do zwiedzania gór.

Zakwaterowanie

Omodos oferuje kilka opcji zakwaterowania, głównie w dobrze ocenianych apartamentach lub małych pensjonatach. Ceny zakwaterowania wahają się od 75 eur do 90 eur za noc dla 2 osób.

Hotele i zakwaterowanie w Omodos

Transport

Wioska leży około 40 km od Limassol lub 60 km od Pafos i można do niej łatwo dojechać samochodem krętymi, ale ładnymi górskimi drogami. Przed wioską znajduje się większy parking, który jest bezpłatny.

Można tam również łatwo dojechać autobusem linii 40 z Lemesos (Limassol), który kursuje 5 razy dziennie w dni powszednie i 1-2 razy dziennie w weekendy. Bilet kosztuje 1,50 EUR.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Cypr.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.