Cypr - jak się tu dostać

Cypr

Na Cypr można dotrzeć jedynie drogą lotniczą przez dwa międzynarodowe lotniska w Republice Cypryjskiej. Na Cypr nie kursują regularne promy.

Samolotem na Cypr bez touroperatora

Około 2017 r. tanie linie lotnicze zaczęły odkrywać Cypr, co znacznie obniżyło średnią cenę lotów na wyspę. W Republice Cypryjskiej znajdują się dwa międzynarodowe porty lotnicze:

  • Lotnisko Larnaca LCA - największy międzynarodowy port lotniczy z połączeniami z całą Europą i Bliskim Wschodem. Lotnisko Larnaca Larnaca jest głównym międzynarodowym portem lotniczym z połączeniami do Unii Europejskiej i Europy. Larnaka jest zdominowana przez Cyprus Airways i Wizz Air.
  • Lotnisko Pafos PFO - drugie międzynarodowe lotnisko w zachodniej części Cypru, zdominowane przez Ryanair, jest najlepszą bazą wypadową do kurortów wokół Pafos, Coral Bay i Polis Chrysochous.

Ceny biletów lotniczych z Europy kontynentalnej w okresie letnich wakacji wynoszą około 250 EUR za podróż w obie strony, z niewielką szansą na niższą cenę, jeśli lecisz w ustalonym terminie. Poza sezonem dostępne są również oferty lotów poniżej 80 eur

Wyszukiwanie lotów na Cypr

Wjazd na Cypr przez Cypr Północny

Trzecie lotnisko(Ercan ECN) na wyspie znajduje się w nieuznawanej na arenie międzynarodowej Tureckiej Republice Cypru Północnego. Czy można wjechać na "południowy" Cypr przez Cypr Północny? Czy mogę przylecieć do Republiki Cypryjskiej (Cypr Południowy) i odlecieć z Cypru Północnego?

Szczegółowe informacje można znaleźć w rozdziale dotyczącym wiz.

Promy na Cypr

Nie ma regularnych promów do Republiki Cypryjskiej.

Można jedynie popłynąć łodzią z Turcji do Tureckiej Republiki Cypru Północnego.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.