Cypr
Cypr

Wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą na Cypr

Agios Neophytos

David Eiselt zaktualizowany 18. 3. 2024
Agios Neophytos

Klasztor Agios Neophytos (często pisany Agios Neofytos) znajduje się około 10 km na północ od Pafos i jest najczęściej odwiedzanym kompleksem klasztornym na Cyprze. Został założony w XII wieku i już na pierwszy rzut oka zachwyca swoim położeniem.

Zobacz najtańsze hotele w Pafos

Klasztor jest dosłownie wykuty w skale u podnóża Troodos z widokiem na morze. Niektóre z oryginalnych fundamentów z XII wieku są widoczne do dziś, jednak większość obecnych budynków pochodzi z XIX wieku.

Aby wejść do klasztoru, w którym znajduje się małe muzeum przedstawiające jego historię, wystarczy zapłacić 2 eur. Jest ono otwarte codziennie od 9:00 do 18:00, a zimą tylko do 16:00.

Oprócz samochodu, do klasztoru można dojechać bezpośrednio z Pafos autobusem komunikacji miejskiej linii 604, który kursuje 7 razy dziennie w dni powszednie, 4 razy dziennie w soboty, ale nie kursuje w niedziele.

Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.