Cypr
Cypr

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odwiedzeniem Cypr

Cypr - internet i gniazdka

David Eiselt zaktualizowany 18. 3. 2024

Dowiedz się, czy podczas podróży na Cypr będziesz potrzebować adaptera do gniazdka elektrycznego lub jak szeroko dostępny jest Internet i sygnał telefonii komórkowej.

Wyszukiwanie zakwaterowania na Cyprze

Elektryczność i gniazdka

Sieć elektryczna na Cyprze działa z częstotliwością 50 Hz i napięciem końcowym 240 V. Jednak ze względu na powiązania z Wielką Brytanią istnieją brytyjskie gniazdka, które różnią się od reszty Europy. Cypr jest jednym z niewielu krajów europejskich, do których potrzebny będzie adapter do gniazdek.

Gniazdka i wtyczki używane na Cyprze są "brytyjskie", tj. typu G z trzema prostokątnymi otworami. Każde gniazdko ma nawet własny przełącznik (zwykle tuż obok otworów gniazdka), którym można wyłączyć dopływ prądu. Czeskie wtyczki i urządzenia zawsze wymagają adaptera do tego typu gniazdek, w tym telefonów komórkowych lub golarek.

  • Gniazdka - G
  • Napięcie - 230 V
  • Częstotliwość - 50 Hz

.

Internet

Cypr jest częścią UE, więc dane mobilne będą działać bez opłat roamingowych dla wszystkich obywateli UE, Islandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Zasięg Internetu na Cyprze jest bardzo dobry na obszarach przybrzeżnych, czasami słabszy w górach.

Uważaj podczas podróży na Cypr Północny, który znajduje się poza UE i gdzie zapłacisz dużo więcej za transmisję danych. Pamiętaj więc, aby wyłączyć roaming danych przed przekroczeniem granicy, aby uniknąć nieprzyjemnych rachunków.

Publiczne sieci Wi-Fi są oferowane przez zdecydowaną większość hoteli i pensjonatów i są dostępne w wielu większych restauracjach.

Dzwonienie

W przypadku połączeń na Cyprze obowiązują te same zasady dla operatorów komórkowych z UE, Norwegii i Wielkiej Brytanii, co w przypadku połączeń krajowych.

Można więc dzwonić do domu z Cypru po takich samych cenach i taryfach, jak w przypadku mieszkańców UE, Norwegii lub Wielkiej Brytanii. Nie oczekuj żadnych dodatkowych opłat roamingowych podczas podróży na Cypr.

Jeśli jesteś spoza UE, kup cypryjską kartę e-sim do transmisji danych szybko i łatwo w Internecie airalo.com.

Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.