Grobowce królów w Pafos

Grobowce królów

Jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków na Cyprze są Grobowce Królów na wybrzeżu w pobliżu centrum Pafos. To miejsce pochówku, dosłownie wykute w skałach w klifie nad morzem, jest rozległą nekropolią z częściami podziemnymi i naziemnymi, miejscami bardzo dobrze zachowanymi. Jej początki sięgają około IV wieku p.n.e.

Hotele i zakwaterowanie w Pafos

Grobowce królów nie były dla królów...

Choć nazwa tego miejsca przywodzi na myśl, że majestatyczne grobowce, z których niektóre mają nawet ściany pokryte bogatymi freskami i wejście z monumentalnymi doryckimi kolumnami, były wykorzystywane jako miejsca pochówku królów, tak nie jest. W tutejszej nekropolii chowano przede wszystkim bardzo zamożne lub prominentne postacie starożytnego miasta i okolic.

Obecnie w tym miejscu odkryto łącznie 9 grobów, a kilka kolejnych jest w trakcie wykopalisk archeologicznych.

.

Opłaty za wstęp i godziny otwarcia

Miejsce jest otwarte od 8:30 do 19:30 latem i tylko do 17:00 zimą.

Opłata za wstęp wynosi zaledwie 2,50 euro.

Oficjalna strona internetowa: www.mcw.gov.cy

Jak dojechać

Obiekt znajduje się na północ od centrum Pafos, przy wybrzeżu, a na dużym parkingu tuż przy wejściu można zaparkować za darmo.

Około 50 metrów od wejścia znajduje się przystanek autobusowy miejskiej linii 615, która zabierze Cię na centralną promenadę w pobliżu parku archeologicznego Nea Paphos, a także na popularną plażę w Coral Bay.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Cypr.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.