Pink Sand Beach

Plaża z różowym piaskiem

Pink Sand Beach to najsłynniejsza plaża na mało odwiedzanej wyspie Barbuda. Rozciąga się wzdłuż 8-milowego odcinka południowego wybrzeża i choć jest najczęściej odwiedzana na całej wyspie, rzadko widuje się na niej więcej niż kilkadziesiąt osób jednocześnie.

Zobacz dostępne zakwaterowanie - Barbuda

Jak sama nazwa wskazuje, plaża ta jest szczególnie popularna ze względu na swój niezwykły różowy odcień.

Co powoduje różowy kolor plaży?

Tak naprawdę Pink Sand Beach pokryta jest drobnym, białym piaskiem, którego mocno różowy odcień spowodowany jest licznymi pasmami muszli, które są zabarwione w ten sposób.

Dlatego też nie ma 100% pewności, że Pink Sand Beach będzie różowa w czasie Twojej wizyty. Wszystko zależy od ilości wyrzuconych na brzeg muszli.

Udogodnienia na plaży

Czeka na Ciebie osiem mil samotności i zapomnienia. Dwa małe bary znajdują się na wschodnim krańcu plaży, gdzie znajduje się główna przystań promowa Barbuda. Reszta plaży jest całkowicie niecywilizowana i całkowicie pozbawiona udogodnień.

Wejście do morza jest stopniowe, a płycizny ciągną się jeszcze przez dziesiątki metrów od brzegu. Buty plażowe są zalecane właśnie ze względu na ogromną liczbę małych muszelek.

Zakwaterowanie przy plaży

Pomimo faktu, że większość plaży znajduje się z dala od jakiejkolwiek zabudowy, w pobliżu molo można natknąć się na kilka ładnych, prostych, ale celowo urządzonych domków Harrys Cottages.

Jak dostać się na plażę?

Pink Sand Beach jest jedynym łatwo dostępnym miejscem turystycznym na Barbudzie. W rzeczywistości na jej wschodnim krańcu znajduje się przystań regularnego promu Barbuda Express z Antigui.

Rozkłady jazdy i rezerwacje biletów można znaleźć na stronie: barbudaexpress.com.

Ponieważ łódź z Antigui przypływa rano i odpływa po południu, można z łatwością zorganizować sobie jednodniową wycieczkę z Antigui.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Antigua i Barbuda.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.