Frigate Bird Sanctuary

Sanktuarium ptaków fregat

W trudno dostępnych lagunach północno-zachodniej Barbudy znajduje się druga co do wielkości (po Galapagos) kolonia fregat, fotogenicznych ptaków z charakterystycznym czerwonym woreczkiem na gardle, który zawsze nadyma się, gdy samce się zalecają.

Regularnie gniazduje tu 5000 fregat przez cały rok. Zaloty samców trwają od września do kwietnia, a największe szanse na zobaczenie czerwonych i czarnych ptaków są w grudniu i styczniu.

Zobacz dostępne zakwaterowanie - Barbuda

Ponad 170 innych gatunków ptaków zamieszkuje Lagunę Ptaków, co czyni ją obowiązkowym miejscem dla wszystkich amatorów ornitologii.

Jak się tu dostać?

Jeśli będziesz przebywać na Barbudzie przez kilka dni, jedynym sposobem na dotarcie do Frigate Bird Sanctuary są licencjonowane prywatne łodzie odpływające z doku w samym centrum jedynego miasta Codrington.

Podróż do obszaru lęgowego trwa zwykle około 90 minut i kosztuje około 20 USD.

Jeśli podróżujesz na Barbudę tylko na jeden dzień z Antigui, zalecamy skorzystanie z Barbuda Express, zorganizowanej firmy turystycznej, która obsługuje regularne promy. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: barbudaexpress.com/tours-charters.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Antigua i Barbuda.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.