Shirley Heights

Shirley Heights

Niezapomniany punkt widokowy, z którego zdjęcia pojawiają się na wszystkich materiałach promocyjnych i pocztówkach, góruje nad popularnym kurortem English Harbour w południowej części Antigui.

Znajdź najtańszy hotel w English Harbour

Najlepszą porą na wizytę jest cały dzień. Punkt widokowy oferuje zapierające dech w piersiach wschody słońca rano i zachody słońca wieczorem, które bez przesady należą do najpiękniejszych na świecie.

Trzy punkty widokowe na tle ruin twierdzy

Na wysokości od 100 do 120 metrów nad poziomem morza znajdują się trzy różne punkty widokowe:

  • Shirley Heights Lookout - Najpiękniejszy punkt widokowy na English i Falmouth Harbour, ale słońce nie zachodzi bezpośrednio nad zatoką, ale nieco z boku nad otwartym morzem. Z tego punktu widokowego można również zobaczyć sąsiednie wyspy Montserrat i Gwadelupę. W czwartkowe i niedzielne wieczory wstęp jest płatny 10 usd, w pozostałym czasie zwiedzanie jest bezpłatne.
  • The Blockhouse - Punkt widokowy w największej fortecy wychodzi na wschodnie wybrzeże Antigui i oferuje spektakularne wschody słońca.
  • Interpretation Center - Punkt widokowy w centrum informacyjnym z małym sklepem z pamiątkami oferuje najlepsze widoki na zachody słońca, które przechodzą nad horyzontem prawie dokładnie nad English Harbour, ale przez większość dni jest zamykany o 17:00 i nie można przejść przez ogrodzenie, aby zobaczyć widok. Zwykle jest otwarty nieregularnie do wieczora, jednak zawsze można kontynuować podróż do innych punktów widokowych wymienionych powyżej, do których prowadzi ta sama droga.

We wszystkich punktach widokowych można zwiedzić ruiny XVIII-wiecznych fortów wojskowych, które pełniły funkcję fortów strażniczych do obrony południowego wybrzeża i ważnego portu wojskowego English Harbour.

Przyjęcie przy grillu

Najpopularniejszy punkt widokowy Shirley Heights to dobrze zachowany dom z restauracją i barem na świeżym powietrzu, gdzie w każdy czwartek i niedzielę od 16:00 do 22:00 odbywają się imprezy przy grillu.

W te dni można wejść do punktu widokowego tylko po uiszczeniu opłaty za wstęp, która wynosi 10 usd lub 25 xcd i jest płatna gotówką tylko w punkcie widokowym przed wejściem.

Ceny napojów na miejscu wynoszą około 6 usd. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej: shirleyheightslookout.com

Jak dostać się do Shirley Heights?

Wszystkie 3 punkty widokowe są łatwo dostępne samochodem. Z English Harbour prowadzi do nich niezwykle dobra droga asfaltowa, a dojazd z miasta zajmuje około 15 minut.

Zarezerwuj samochód na lotnisku Antigua

Parking jest bezpłatny przy wszystkich punktach widokowych i zawsze jest tam dużo miejsc.

Taksówka z English Harbour i z powrotem kosztuje około 30 USD.

Istnieje również szlak turystyczny z Galleon Beach do Shirley Heights Lookout przez las z dużym wzrostem wysokości (mapa trasy na stronie en.mapy.cz).

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Antigua i Barbuda.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.