Wrak Edro III

Wrak statku Edro III.

Popularną i stosunkowo nową atrakcją na zachodnim wybrzeżu Cypru jest wrak Edro III, który leży na boku dosłownie kilka metrów od brzegu.

Zobacz najtańsze hotele w Pafos

Dzięki temu jest doskonale dostępny zarówno dla entuzjastów Urbexu, jak i zwykłych turystów, którzy chcą po prostu zrobić zdjęcie statku z brzegu.

Statek pływający pod banderą Sierra Leone został zbudowany w latach 60. w norweskich stoczniach i spędził większość swojego życia operacyjnego, pływając między Grecją a Cyprem.

Podczas rejsu z Limassol na Cyprze na grecką wyspę Rodos, w czasie silnego sztormu, statek został rozbity u wybrzeży miasta Peyia w dniu 8 października 2011 roku. Dziewięcioosobowa załoga została uratowana, ale plany holowania statku zostały odłożone na czas nieokreślony ze względu na trudności z holowaniem, a statek nadal spoczywa w tym miejscu.

80-metrowy wrak spoczywa na mieliźnie zaledwie 5 metrów od brzegu i jest popularnym celem wielu podróżników pomimo zakazu wstępu.

Fotografowanie statku z brzegu jest całkowicie legalne.

Jak dostać się do wraku?

Do wraku można łatwo dotrzeć samochodem lub zorganizowanymi wycieczkami na quadach lub jeepach, które są dostępne wszędzie w Pafos.

Wrak znajduje się na końcu ulicy Glyou Nerou, która jest oznaczona od głównej drogi małym znakiem. Nie znajdziesz żadnych znaków turystycznych prowadzących do wraku, więc jedź powoli, aby nie przegapić skrętu.

Aby pomóc Ci znaleźć drogę, spójrz na mapę trasy z Pafos: en.mapy.cz.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Cypr.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.