Coral Bay

Coral Bay

Coral Bay to miejscowość położona około 12 km na północ od Pafos na Cyprze. Ten szybko rozwijający się kurort staje się coraz bardziej popularny na wakacje na plaży w pobliżu dużego miasta, ale w bardzo cichej i dobrze utrzymanej lokalizacji.

Samo miasto składa się głównie z hoteli i apartamentów, ale jest też kilka restauracji, supermarket i sklepy z pamiątkami. Do pobliskiego dużego miasta Pafos można dotrzeć w ciągu 30 minut, aby uzyskać więcej rozrywki.

Plaże i pływanie

Coral Bay przekonała do siebie podróżników piękną plażą z drobnym, jasnym piaskiem, stopniowym wejściem do krystalicznie czystej, lazurowej wody oraz położeniem w pięknej zatoce, która chroni plażę przed dużymi falami . Warunki te docenią zwłaszcza rodziny z dziećmi, ale także miłośnicy bardziej aktywnego wypoczynku. Na plaży dostępna jest szeroka gama sportów wodnych, można też wypożyczyć rower wodny lub łódź i popływać po zatoce.

Oczywiście dostępne są leżaki i parasole do wynajęcia (ok. 7,50 eur za zestaw na cały dzień).

Brzegi skalistej zatoki są również idealne do nurkowania z rurką.

Zakwaterowanie w Coral Bay

W Coral Bay czekają hotele apartamentowe, wille wakacyjne i mniejsze ośrodki hotelowe. Kurort jest nowoczesny, podobnie jak jego obiekty noclegowe, ale ceny są nieco poniżej średniej dla Cypru, a jeśli zarezerwujesz z wyprzedzeniem, możesz uzyskać zakwaterowanie w szczycie sezonu już za 55 eur za noc dla 2 osób.

Hotele i zakwaterowanie Coral Bay

Tuż przy plaży znajdują się głównie apartamenty odpowiednie dla większych grup osób (najlepiej powyżej 10):

Transport

Jeśli przyjeżdżasz do Coral Bay samochodem, możesz bezpłatnie zaparkować na publicznych parkingach przy plażach.

Istnieje również częste połączenie autobusowe, które jest obsługiwane przez pafosbuses.com/paphos-city-suburbs. Bilet jednorazowy kosztuje 1,50 eur, bilet całodniowy kosztuje 5 eur. Sprawdź rozkład jazdy linii autobusowych kursujących do Coral Bay:

  • Linia 615: Pafos
  • Linia 616: Agios Georgios Pegeias
  • Linia 648: Polis Chrysochous

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Cypr.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.