Latchi

Latchi

Ten niewielki kurort w północno-zachodniej części Cypru przyciąga miłośników połączonych wakacji na plaży i na łonie natury. Leży na skraju pięknego półwyspu Akamas, na północno-zachodnim krańcu gór Troodos. Niedaleko centrum miasta można popływać na plaży Latsi (Latchi).

Hotele i zakwaterowanie Polis Chrysochous

Kurort jest często skracany do "Polis" lub nawet "Poli" po pobliskim mieście Polis Chrysochous, które służy jako centrum regionu i znajduje się około 3 km od plaży Latchi.

Plaże i pływanie

Główną plażą kurortu jest stosunkowo niewielka plaża Latsi , o długości około 200 metrów i szerokości 15 metrów, około 3 km od centrum Polis. Znajdziesz tu kilka restauracji, wypożyczalnię leżaków, a także szereg sportów wodnych.

Nieco dłuższa plaża znajduje się dalej na zachód i nazywa się Yannakis.

Obie plaże są pokryte małymi kamykami zmieszanymi z piaskiem, wejście do wody jest bardzo łagodne, ale trochę kamieniste. Wokół głównej plaży Latchi znajduje się wiele restauracji z ładnym widokiem na morze.

Wycieczki łodzią

Tuż przy plaży Latsi znajduje się przystań, z której organizowane są wycieczki łodzią wzdłuż wybrzeża, zwłaszcza w kierunku półwyspu Akamas do Błękitnej Laguny, niektóre z nich obejmują nurkowanie z rurką.

Alkion ma najwięcej ofert w swoim portfolio, z cenami zaczynającymi się od 15 euro za 4-godzinny rejs.

Zakwaterowanie

Chociaż Latchi jest raczej mniejszym kurortem, wybór zakwaterowania jest obfity, zwłaszcza w mniejszych hotelach i apartamentach. Ceny są tu nieco niższe niż w Pafos czy Ayia Napa i nawet w szczycie sezonu można dostać poniżej 90 eur za noc dla 2 osób.

Transport

Polis znajduje się 41 km na północ od Pafos i można do niego dojechać zarówno samochodem, jak i autobusem. Wszystkie bilety kosztują 1,50 eur / jeden przejazd lub 5 eur za dzień na wszystkich trasach pafosbuses.com.

Sprawdź rozkłady jazdy głównych linii turystycznych:

  • Linia 622: Polis Chrysochous - Plaża Latchi - Plaża Yannakis - Łaźnie Afrodyty
  • Linia 645: Polis Chrysochous - Pafos
  • Linia 623: Polis Chrysochous - plaża Latsi - Neo Chorio
  • Linia 648: Polis Chrysochous - Zatoka Koralowa

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Cypr.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.