Caledonia Waterfalls

Wodospady Kaledonii

Jeśli lubisz niezbyt wymagające, ale też niezbyt krótkie wędrówki po zalesionych terenach w połączeniu z kojącym dźwiękiem płynącej wody, co jest dość rzadkie na Cyprze, wybierz się na południowe stoki Troodos. Tutaj natkniesz się na 12-metrowy kaskadowy wodospad Caledonia, jeden z najwyższych na Cyprze.

Zarezerwuj hotel w Pano Platres

Wodospad został odkryty w XIX wieku przez ekspedycję wycieczkowiczów ze Szkocji, którzy uderzeni jego podobieństwem do szkockich wodospadów, nazwali go na cześć góry na granicy Szkocji i Anglii.

Oznakowany szlak pieszy prowadzi z wioski Pano Platres, skąd wspina się dość stromo na wzgórza. Po 2,5 km dotrzesz jednak do wodospadu, skąd możesz podążać innymi szlakami dalej w głąb lasu i gór lub wrócić.

Do Pano Platres najlepiej dojechać samochodem, znajduje się 105 km od Larnaki i 60 km od Pafos. Z Limassol (Lemesos) kursuje tu kilka razy dziennie autobus linii 62.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Cypr.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.