Moutoullas

Moutoullas

Ta piękna mała wioska na północnych zboczach gór Troodos zachwyca na pierwszy rzut oka piękną rzeźbą terenu. Domy wbudowane są w strome zbocza opadające do głębokich dolin, a nad wioską góruje piękny kościół zbudowany dopiero w XX wieku.

Główną atrakcją Moutoullas jest jednak inny kościół, wpisany nawet na listę UNESCO. Unikalny kościół Panayia tou Moutoulla, pochodzący z 1280 roku, jest najwcześniejszym przykładem cypryjskiej wiejskiej architektury sakralnej z typowymi surowymi ceglanymi fundamentami i stromym drewnianym dachem.

.

Zakwaterowanie

Zatrzymaj się tutaj lub w sąsiedniej wiosce Pedoulas na co najmniej jedną noc. Piękna sceneria spokojnych gór, przyjemny klimat, urocze wioski i wspaniałe lokalne tawerny będą mile widzianą odmianą od klasycznych letnich wakacji nad morzem.

Szukaj w okolicznych wioskach, a na pewno znajdziesz idealne zakwaterowanie w apartamentach lub pensjonatach w cenie około 65 euro za noc dla dwóch osób.

Hotele i zakwaterowanie w Moutoullas

Transport

Transport do wioski Moutoullas jest najlepszy samochodem. Znajduje się ona około 100 km od Larnaki i Pafos.

Autobus linii 81 kursuje tu tylko 3 razy dziennie w weekendy i 6 razy dziennie w dni powszednie i tylko z wioski Atsas, gdzie można przesiąść się na częste połączenie do Nikozji. Bilet w jedną stronę kosztuje zawsze 1,50 eur.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Cypr.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.