Kakopetria

Kakopetria

Kakopetria to słynna górska wioska na północnych zboczach Troodos. Atmosfera w tej wiosce jest naprawdę wyjątkowa. Zobaczysz typowe cypryjskie domy z XVIII i XIX wieku i będziesz podziwiać widoki na pobliskie góry pokryte gęstymi lasami iglastymi. Możesz napić się kawy w lokalnej tawernie.

Znajdź zakwaterowanie - Kakopetria

Malownicze domy i górski spokój

Kakopetria to typowy przykład cypryjskiej architektury wiejskiej z XVIII i XIX wieku. Małe domki z kamiennymi fundamentami i ścianami z błota są schowane w krętych, stromych uliczkach i są bardzo popularne wśród mieszkańców ze względu na chłód, który utrzymuje się w środku nawet w parne lata.

Wioska leży na wysokości 667 metrów, ale zaledwie kilka kilometrów na południe wznosi się Olympos, najwyższa góra na Cyprze o wysokości prawie dwóch tysięcy metrów. Lasy iglaste, strome doliny i spektakularne widoki to kolejny powód, dla którego warto odwiedzić Kakopetria.

.

Zakwaterowanie w Kakopetria

Kakopetria oferuje szereg apartamentów, pensjonatów, a także klasyczny hotel. Z największą liczbą miejsc noclegowych w górach Troodos, miasto może służyć jako idealna baza wypadowa. Ceny za pokój dwuosobowy za noc wynoszą tu zwykle około 65 eur.

Najwyżej oceniane noclegi to m.in. Enipnion Apartments w jednym ze stylowych zabytkowych domów.

Można również zatrzymać się w klasycznych hotelach, z których najlepszy stosunek jakości do ceny to Ekali Hotel ***.

Transport

Najlepszym sposobem na dotarcie do Kakopetrii jest samochód, ponieważ można robić wycieczki do okolicznych miast bez ograniczeń.

  • Kakopetria - Larnaka: 101 km, mapa
  • Kakopetria - Pafos: 92 km, mapa

Do Kakopetrii można również łatwo dojechać lokalnymi autobusami z Nikozji, a także przez okoliczne wioski. Wszystkie bilety kosztują zryczałtowaną cenę 1,50 eur za jeden przejazd.

  • Nikozja - linie 405, 407, 408 - Łącznie 1-2 połączenia na godzinę
  • Troodos (wioska) - linie 87, 408 - Łącznie 6 razy dziennie, ale nie w weekendy

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Cypr.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.