Pigeon Point Beach

Plaża Pigeon Point

Ta idylliczna mała plaża w cichej zatoce Falmouth Harbour znajduje się w pobliżu popularnego kurortu English Harbour i jest jedną z najbardziej dostępnych plaż na wyspie.

Znajdź najtańszy hotel w English Harbour

Plaża Pigeon Point jest popularnym miejscem do oglądania zapierających dech w piersiach zachodów słońca, które tutaj zachodzą niemal dokładnie nad horyzontem nad wąskim wejściem do zatoki i sąsiednią wyspą Montserrat.

.

Kąpielisko i udogodnienia plażowe

Na plaży Pigeon Point przywita Cię drobny biały piasek losowo przeplatany drzewami, tworząc przewiewne, ale zacienione środowisko. Część plaży położona dalej od morza to czysta trawa, podczas gdy same brzegi Pigeon Point Beach są skaliste.

.

Wejście do wody jest stopniowe i bardzo bezpieczne, podobnie jak pływanie w wyjątkowo spokojnej zatoce.

Na plaży znajdują się altany z ławkami i restauracja.

Plaża Pigeon Point jest bardzo popularna zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów i bywa dość zatłoczona, ale zawsze można znaleźć swoje miejsce. W sumie plaża ma około 200 metrów długości i od 2 do 15 metrów szerokości.

Spokojniejsza i bardziej dzika plaża Widnward Beach

Mały półwysep, na którym znajduje się Pigeon Point, jest ogólnie świetnym miejscem do pływania.

Jeśli znudzi Ci się plaża Pigeon Point z żywszą atmosferą na lądzie, ale spokojnym morzem, możesz przejść około 5 minut przez ogrodzoną dzielnicę mieszkalną do zupełnie innej plaży Windward Beach.

Ta plaża jest bardziej przestronna, całkowicie pozbawiona udogodnień, z większymi falami i minimalną liczbą odwiedzających. Na Windward Beach są zwykle tylko jednostki ludzi.

Plaża jest publicznie dostępna dla pieszych, wystarczy powiedzieć konsjerżowi w rezydencji, że chcesz udać się na Windward Beach, a konsjerż skieruje Cię krótką piaszczystą ścieżką.

.

Jak dostać się na plażę?

Z centrum English Harbour prowadzą dwie asfaltowe ulice, które prowadzą do plaży Pigeon Point, bezpłatnej dla wszystkich samochodów. Tuż obok plaży znajduje się wystarczająco duży bezpłatny parking, na którym zawsze znajdzie się wolne miejsce.

Zarezerwuj samochód na lotnisku Antigua

Na plażę nie kursuje żaden autobus, jednak większość podróżnych przejdzie krótki, pagórkowaty spacer, aby się tu dostać. Z centrum English Harbour dotarcie tutaj zajmuje około 20 minut (około 1 km).

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Antigua i Barbuda.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.