Darkwood Beach

Plaża Darkwood

Dakrwood Beach to mniejsza plaża tuż przy głównej drodze Valley Road, a także jedna z niewielu plaż na wyspie, gdzie autobusy zatrzymują się w pobliżu.

Antigua - 10 najtańszych hoteli na booking.com

Powierzchnia plaży to drobny biały piasek, a wejście do wody jest stopniowe i bezpieczne. Morze jest tutaj spokojne przez większość czasu z łagodnymi falami, ale ponieważ Darkwood Beach nie jest chroniona przez żadną zatokę, mogą wystąpić większe fale.

Plaża jest bardzo dobrze wyposażona w tanie bary z przekąskami, obiekty do uprawiania sportów wodnych oraz wypożyczalnie leżaków i parasoli.

Ogólnie rzecz biorąc, Darkwood Beach może nie być najładniejszą plażą na Antigui, ale jest zdecydowanie jedną z najbardziej dostępnych i najlepiej wyposażonych dla tanich podróżników.

Możesz zaparkować w dowolnym miejscu wzdłuż głównej drogi dosłownie kilka stóp od plaży, a miejsc jest mnóstwo. Ponadto linia autobusowa numer 22 z Saint John's (West Bus Station) lub Jolly Harbour przejeżdża obok plaży. Interwał nie jest regularny, ale zwykle kursuje co najmniej raz na 30 minut w ciągu dnia.

Można zatrzymać się w luksusowym 4* Tamarind Hills Hotel lub tańszym Orrie's Beach Bar and Hotel około 2 km na południe przy mniejszej Turners Beach.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Antigua i Barbuda.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.