Popeye Village

Wioska Popeye'a Żeglarza

Niewielu z was zapewne nie zna legendarnego bohatera komiksów i filmów, siłacza i miłośnika szpinaku Popeye'a Żeglarza. Postać ta została nawet sfilmowana w 1980 roku, a w rolę Popeye'a wcielił się aktor Robin Williams. A plany filmowe Popeye's Village zostały stworzone w Anchor Bay, niedaleko Mellieha na Malcie.

Szukaj zakwaterowania na Malcie

Wioska Popeye' a przetrwała do dziś i jest otwarta dla zwiedzających w formie muzeum studia filmowego i małego parku rozrywki. Można spacerować wśród kolorowych, krzywoliniowych domów, podziwiać filmowe artefakty lub zanurzyć się w morzu na sąsiednim molo. Wioska została zaprojektowana tak, aby zapewnić rozrywkę zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

.

Co można znaleźć w środku?

Teren Popeye's Village jest w rzeczywistości bardzo mały i można go przejść w 5 minut. Jednocześnie jest tak interaktywny, że z łatwością można tu spędzić cały dzień.

Aktorzy w kostiumach filmowych przechadzają się wśród zwiedzających, a co godzinę odbywają się wycieczki z przewodnikiem po studiach filmowych, do których można dołączyć za darmo.

Do większości domów można zajrzeć bez dodatkowych opłat. Jakie domy z filmu można tu zobaczyć?

  • Dom Olivii
  • Dom burmistrza
  • Urząd pocztowy
  • Piekarnia
  • Młyn
  • Remiza strażacka

Filmową scenerię uzupełniają sklepy z pamiątkami, restauracje, bary oraz kino wyświetlające fragmenty filmu "Popeye Żeglarz".

.

Plaża i leżaki

W dolnej części wioski znajduje się betonowe molo nad morzem ze schodami bezpośrednio do morza. Wokół znajdują się wygodne leżaki, na których można spędzić cały dzień.

Więcej leżaków idealnych do opalania można znaleźć w górnej części kompleksu.

Leżaki są już wliczone w podstawową opłatę za wstęp, a ich dostępność zależy od tego, jak wcześnie przyjedziesz do wioski. W sezonie letnim mogą one być całkowicie zapełnione około godziny 11 rano.

.

Dzieci mogą bawić się na minigolfie lub kilku placach zabaw.

.

Opłaty za wstęp i godziny otwarcia

Popeye Village jest otwarte każdego dnia w roku. Oficjalną stronę internetową wioski można znaleźć pod adresem: popeyemalta.com.

  • Lipiec - wrzesień: 9:30 a.m. do 6 p.m.
  • Kwiecień - czerwiec + październik: 9:30 a.m. to 5:30 p.m.
  • Listopad - marzec: 9:30-17:00.

Wstęp do Popeye's Village jest następujący.

Lipiec-wrzesień Czerwiec + październik listopad-grudzień Styczeń-maj
Dorośli 24 eur 18 eur 14 eur 15 EUR
Dzieci 3-12 lat 16 eur 14 eur 9 eur 10 EUR

Ceny biletów mogą być nieco wyższe w okresie Bożego Narodzenia, Wielkanocy i karnawału.

Cena biletu obejmuje bezpłatną pocztówkę, którą można odebrać w sklepie z pamiątkami, a także popcorn. Jest on dostępny w budynku kina.

Bilety można kupić online na oficjalnej stronie internetowej: popeyemalta.com lub przy wejściu bez dopłaty.

Popeye's Village pęka w szwach w sezonie letnim, polecamy wizytę poza latem, a przynajmniej w tygodniu roboczym, kiedy jest nieco mniej tłoczno.

.

Widok na wioskę Pepek

Punkt widokowy na klifie nad zatoką można odwiedzać bezpłatnie 24 godziny na dobę przez cały rok.

Można stąd zobaczyć całą wioskę i zaparkować za darmo na małym parkingu tuż obok punktu widokowego (lokalizacja na google.com/maps).

.

Jak się tam dostać

Plan filmowy Popeye the Sailor's Village znajduje się w Anchor Bay, około 23 km od lotniska na Malcie i 2 km od kurortu Mellieha.

Samochodem

Zjazd jest wyraźnie oznakowany na wszystkich skrzyżowaniach w pobliżu wioski. Na miejscu znajduje się bezpłatny parking, na którym w sezonie letnim będzie problem z zaparkowaniem po godzinie 10 rano.

W tym przypadku samochody są zaparkowane wzdłuż krawędzi i generalnie w okresie letnim panuje tam bardzo duży ruch.

Zarezerwuj samochód na lotnisku Malta

Autobusem

Miejscowość jest również obsługiwana przez autobus numer 101 raz na godzinę. Autobus kursuje z kurortu Mellieha, z portu promowego na Gozo lub z plaż Ghaine Tuffieha lub Golden Bay.

Można również skorzystać z linii "Popeye Village Shuttle" czerwonych autobusów turystycznych "City Sightseeing" z biletem powrotnym za 12 euro. Punkty wsiadania i informacje można znaleźć na stronie internetowej: citysightseeing.com.mt/popeye-village-shuttle.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Malta.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.