Paradise Bay

Plaża Paradise Bay

Jeśli szukasz mniejszej plaży z dala od centrum wydarzeń, ale z wieloma udogodnieniami, to znalazłeś ją w Paradise Bay. Mała piaszczysta plaża jest wciśnięta między klify, a na horyzoncie widać Gozo.

Szukaj zakwaterowania na Malcie

Jedynym minusem jest fakt, że jeśli przyjedziesz po 10 rano, prawdopodobnie nie będzie miejsca bezpośrednio na plaży, ani dostępnych leżaków i parasoli do wynajęcia.

Paradise Bay ma pięknie czystą wodę i kilka małych raf koralowych, gdzie snorkeling jest doskonały. Należy zabrać ze sobą własny sprzęt.

Udogodnienia na plaży

Tuż przy plaży znajduje się większa restauracja, która również wypożycza leżaki i parasole (ok. 15 EUR za zestaw dwóch leżaków i parasola). Jednak w sezonie letnim wszystkie leżaki są zwykle usuwane około 10 rano.

Plaża jest mniejsza, więc spodziewaj się większych tłumów na małym obszarze.

Prysznice i toalety są dostępne, ale nie ma w ofercie sportów wodnych.

Zakwaterowanie przy plaży

Po drugiej stronie zatoki, tuż obok przystani łodzi Gozo, zatrzymasz się w pięknym Paradise Bay Resort ****. Latem ceny wynoszą około 120 eur za noc, ale zimą można tu znaleźć zakwaterowanie bardzo tanio, już od 40 eur.

Jak się tam dostać

Paradise Bay znajduje się około 1 km od przystani łodzi na Gozo i Comino na północnym krańcu wyspy Malta.

Z parkingu i przystanku autobusowego na plażę prowadzi około 100 schodów.

Samochodem

Około 150 metrów od plaży znajduje się duży bezpłatny parking. Samochodem należy jechać ze wszystkich części wyspy główną drogą w kierunku przystani łodzi Gozo, a tuż przed przystanią zauważysz dobrze oznaczony skręt w lewo w kierunku Paradise Bay.

Zarezerwuj samochód na lotnisku na Malcie

Autobusem

Przy parkingu znajduje się przystanek autobusowy.

Linia 101 kursuje tu raz na godzinę do portu łodzi Gozo, Ghadira, Ghajn Tuffieha i plaż Golden Bay, a także do wioski Popeye the Sailor's Village.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Malta.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.