Malta - internet i gniazdka

Comino

Dowiedz się, czy podczas podróży na Maltę będziesz potrzebować adaptera do gniazdka elektrycznego lub jak szeroko dostępny jest Internet i sygnały telefonii komórkowej.

Szukaj zakwaterowania na Malcie

Elektryczność i gniazdka

Maltańska sieć elektryczna działa z częstotliwością 50 Hz i napięciem końcowym 230 V.

Ze względu na specyficzne powiązania z Wielką Brytanią, istnieją brytyjskie gniazdka, które różnią się od reszty Europy. Malta jest zatem jednym z niewielu krajów europejskich, do których potrzebny będzie adapter do gniazdek.

Gniazdka i wtyczki używane na Malcie są "brytyjskie", tj. typu G z trzema prostokątnymi otworami. Każde gniazdko ma nawet swój własny przełącznik (zwykle tuż obok otworów gniazdka), za pomocą którego można wyłączyć zasilanie elektryczne.

  • Gniazdka - G
  • Napięcie - 230 V
  • Częstotliwość - 50 Hz

.

Internet

Malta jest częścią UE, więc dane mobilne będą działać bez dodatkowych opłat roamingowych dla wszystkich obywateli UE, Islandii, Norwegii lub Wielkiej Brytanii. Zasięg Internetu na Malcie jest bardzo dobry we wszystkich częściach wysp Malta, Gozo i Comino.

Publiczne sieci Wi-Fi są oferowane przez zdecydowaną większość hoteli i pensjonatów i są dostępne w wielu większych restauracjach.

Dzwonienie

W przypadku połączeń na Malcie z operatorami komórkowymi z UE, Norwegii i Wielkiej Brytanii obowiązują te same zasady, co w przypadku połączeń krajowych.

Będziesz więc dzwonić do domu z Malty po takich samych cenach i taryfach, jak gdybyś mieszkał w UE, Norwegii lub Wielkiej Brytanii. Nie oczekuj żadnych dodatkowych opłat roamingowych podczas podróży na Maltę.

Jeśli jesteś spoza UE, kup kartę e-sim do transmisji danych na Malcie szybko i łatwo w Internecie airalo.com.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.