Ghajn Tuffieha

Ghajn Tuffieha

Plaża w zatoce Ghajn Tuffieha jest świetną alternatywą dla następnej i znacznie bardziej znanej plaży Golden Bay, która znajduje się niemal dosłownie rzut kamieniem (mniej niż 1 km).

Szukaj zakwaterowania na Malcie

Ghajn Tuffieha Bay oferuje wspaniały złoty drobny piasek i stopniowe wejście do morza i jest idealnym połączeniem zacisznej plaży w pięknym otoczeniu.

Często występują tu większe fale idealne do surfowania, w rzeczywistości na miejscu znajduje się stoisko Malta Surf School.

Z plaży Ghajn Tuffieha można oglądać najpiękniejsze zachody słońca na Malcie.

Udogodnienia na plaży

W sezonie można tu wypożyczyć leżaki i parasole, ale cena jest wysoka i za zestaw 2 leżaków i parasola cena waha się od 17 do 19 euro za dzień.

Tuż przy plaży znajduje się restauracja z toaletami i prysznicami. Kolejna restauracja znajduje się przy parkingu nad plażą.

.

Zakwaterowanie przy plaży

Nie ma hoteli bezpośrednio przy plaży ani w najbliższej okolicy. Najtańsze miejsce na nocleg znajduje się 4 km dalej, na przeciwległym wybrzeżu wyspy. Ceny poniżej 70 eur za noc oferują np. Porto Azzuro Aparthotel.

Jak się tam dostać

Ghajn Tuffieha znajduje się 4 km od miejscowości Mellieha i około 20 km od lotniska.

Samochodem

W odległości około 100 metrów od plaży znajduje się duży bezpłatny parking, ale do plaży trzeba przejść około 70 metrów po schodach. Wpisz "Ghajn Tuffieha Bay" w nawigacji.

Parking jest bezpłatny, ale zwykle jest beznadziejnie zatłoczony około 9 rano. W odległości mniejszej niż 1 km znajduje się inny parking przy plaży Golden Bay, ale nawet tutaj jest on zwykle pełny od wczesnych godzin porannych.

Zarezerwuj samochód na lotnisku Malta

Autobusem

Na plażę kursują również autobusy. Przystanek autobusowy znajduje się na skrzyżowaniu około 60 metrów od parkingu i nazywa się "Ghajn Tuffieha - Riviera".

Kliknij numer linii, aby zobaczyć mapę i rozkład jazdy.

  • Linia 44 z Valletty, Mosty, Mgarr i Birkirkara oraz Mosty (częstotliwość 30 minut)
  • Linia 101 z miast Mellieha, Cirkewwa, Mgarr, Popeye the Sailor' Village i z portu łodzią na Gozo lub Comino (częstotliwość 60 minut)
  • Linia 223 z Bugibba (częstotliwość 60 minut)
  • Linia 225 ze Sliemy, San Giljan (Paceville), Pembroke i Bugibby (częstotliwość 60 minut).

Ceny biletów i więcej informacji na temat autobusów na Malcie można znaleźć w rozdziale Transport.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Malta.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.