Gnejna Bay

Zatoka Gneiss

Plaża w zatoce Gnejna jest najrzadziej odwiedzaną z trzech plaż w okolicy (Golden Bay, Ghajn Tuffieha). Plaża znajduje się z dala od głównych szlaków turystycznych, ale dla wielu osób jest to zaleta. Nigdy nie ma tu tak wielu turystów, a odwiedzający są często zdominowani przez miejscowych.

Szukaj zakwaterowania na Malcie

Zatoka Gnejna to piękne miejsce z fotogenicznymi rafami, krystalicznie czystą wodą, stopniowym wejściem do morza i wspaniałymi możliwościami snorkelingu wokół krawędzi zatoki między skalistymi rafami. Dlatego plaża Gnejna jest często opisywana jako jedna z najpiękniejszych plaż na Malcie.

.

Udogodnienia na plaży

Przez cały rok jest tu kilka małych stoisk z przekąskami, wypożyczalnia leżaków i parasoli (zestaw 2 leżaków i parasola kosztuje około 15 € dziennie), publiczne toalety, mała wioska rybacka, a przede wszystkim drobny złoty piasek.

W punktach gastronomicznych można również wypożyczyć kajak (8 EUR za godzinę) lub sprzęt do nurkowania z rurką (10 EUR za dzień). Jest tu też wiele innych atrakcji.

.

Jak się tam dostać

Plaża Gnejna znajduje się około 20 km od lotniska na Malcie i 6 km od kurortu Mellieha.

Samochodem

Najłatwiejszą opcją jest podróż wypożyczonym samochodem. Tuż przy plaży znajduje się bezpłatny parking (latem ruchem kieruje strażnik, który często oczekuje niewielkiego napiwku), ale najlepiej przyjechać wcześnie rano, w przeciwnym razie parking jest zatłoczony.

Zarezerwuj samochód na lotnisku na Malcie

Autobusem

W przeszłości linia autobusowa 101 kursowała bezpośrednio na plażę, ale została przeciążona, więc obecnie nie ma autobusów na plażę Gnejna.

Najbliższe przystanki znajdują się w mieście Mgarr, oddalonym o prawie 3 km (stromo pod górę) lub 1,5 km spacerem wzdłuż klifów przy plaży Ghajn Tuffieha.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Malta.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.